Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Masłowski nowym libero Czarnych Radom

Mateusz Masłowski nowym libero Czarnych Radom

fot. Klaudia Piwowarczyk

Cerrad Czarni Radom zakontraktowali kolejnego siatkarza na sezon 2019/2020! Od nowych rozgrywek PlusLigi, barw drużyny WKS-u bronić będzie libero, Mateusz Masłowski. 22-letni siatkarz do Radomia przychodzi z zespołu Asseco Resovii Rzeszów.

Sztab trenerski Cerrad Czarnych Radom dokonał kolejnego transferu na sezon 2019/2020! Na pozycji libero w następnych rozgrywkach PlusLigi, w zespole Wojskowych fani z Radomia zobaczą Mateusza Masłowkiego. Nowy libero przenosi się do Cerrad Czarnych Radom z Asseco Resovii Rzeszów, z którym związany był przez ostatnie lata swojej zawodowej kariery. Mateusz Masłowski, który jest wychowankiem AKS-u Resovii Rzeszów, ma za sobą już cztery lata gry w PlusLidze, a debiut w siatkarskiej ekstraklasie zaliczył w sezonie 2013/2014, gdzie w barwach Asseco Resovii rozegrał pięć spotkań.W sezonach 2014/2015 oraz 2015/2016 trafił do SMS-u Spała, gdzie święcił największe sukcesy w dotychczasowej karierze z reprezentacją Polski. W tym czasie Mateusz Masłowski sięgnął z reprezentacją biało-czerwonych po: mistrzostwo Europy kadetów, złoty medal olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy, mistrzostwo świata kadetów, a następnie mistrzostwo Europy juniorów oraz mistrzostwo świata juniorów.

Podczas gry w SMS-ie Spała, Mateusz Masłowski wraz z kolegami z drużyny w sezonie 2015/2016 zajął drugie miejsce w rozgrywkach I ligi, ulegając w walce o mistrzowski tytuł z GKS-em Katowice. 22-letni zawodnik w 2014 i 2016 roku sięgnął po mistrzostwo Polski juniorów, gdzie uznawany był najlepszym broniącym całych zawodów. Po grze w SMS-ie Spała, przez kolejne trzy lata fani siatkówki Mateusza Masłowskiego mogli oglądać w barwach Asseco Resovii Rzeszów. Z tym klubem popularny „Maślak” sięgnął w sezonie 2013/2014 po SuperPuchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju. Mateusz Masłowski w rozgrywkach PlusLigi łącznie rozegrał cztery sezony, na które złożyło się 73 występy.

– Bardzo się cieszę i jestem dumny, że w przyszłym sezonie będę mógł bronić barw Cerrad Czarnych Radom. Od zawsze ten klub bardzo mi się podobał. Głównie ze względu na jego tradycje i sposób w jaki co roku konstruowana jest drużyna, która zawsze charakteryzuje się dużą walecznością. Nie mogę doczekać się już pierwszego meczu i atmosfery, jaka panuje na hali MOSiR-u, gdzie kibice swoim dopingiem potrafią pomóc zawodnikom stworzyć prawdziwą „wojnę sportową” na boisku – powiedział nowy libero Cerrad Czarnych Radom, Mateusz Masłowski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved