Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Masłowski: Każda nowość to nowy bodziec do pracy

Mateusz Masłowski: Każda nowość to nowy bodziec do pracy

Rzeszowianie już od kilku tygodni przygotowują się do startu PlusLigi, w nadchodzącym sezonie Asseco Resovię poprowadzi nowy szkoleniowiec, Roberto Serniotti. – To mój pierwszy zagraniczny trener. Dla mnie to jest coś innego, coś nowego. Jestem zadowolony i szczerze mówiąc, nie mogłem się doczekać startu przygotowań, bo każda nowa rzecz to nowy bodziec do pracy – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki libero ekipy z Podkarpacia, Mateusz Masłowski.

Skład Asseco Resovii trochę się zmienił. Powoli zaczynacie się już docierać z nowymi zawodnikami? Każdy ma już swoją rolę w zespole?Mateusz Masłowski: – Myślę, że trzon zespołu został utrzymany, bo w drużynie zostało kilku chłopaków z poprzedniego sezonu. Nie ma co nas dzielić na role i hierarchie – po prostu będziemy fajną drużyną. To charakteryzowało już trenera Serniottiego. Potrafił zrobić z grupy zawodników prawdziwy zespół. Dobrze się złożyło, że prawie w 100% wszyscy już są obecni i mamy większą szansę na wspólną pracę. To z pewnością jest dla nas duży plus w kontekście początku sezonu.

Zmiana zaszła między innymi na pozycji libero. Doświadczonego Damiana Wojtaszka zastąpił jeszcze bardziej doświadczony Paweł Rusek.

– Paweł Rusek jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i ja osobiście już odczuwam to na treningach, bo w swojej przygodzie z siatkówką nie widziałem jeszcze aż tak rzetelnego gracza. Na pewno będzie to fantastyczna współpraca, bo Paweł już teraz podpowiada mi różne szczegóły, ale to będzie również bardzo ciężka rywalizacja. Poprzeczka zawieszona jest dość wysoko.

O ile się nie mylę, to po raz pierwszy przyjdzie ci pracować z zagranicznym trenerem.

– Tak, to mój pierwszy zagraniczny trener. Dla mnie to jest coś innego, coś nowego. Jestem zadowolony i szczerze mówiąc, nie mogłem się doczekać, bo każda nowa rzecz to nowy bodziec do pracy. Na ten moment nasza współpraca jest bardzo fajna, bardzo sobie ją chwalę i mam nadzieję, że właśnie tak to będzie wyglądało do końca sezonu.

W trakcie mistrzostw świata juniorów i tuż po nich narzekałeś na kontuzję. Wszystko wróciło już do normy?

– Ze zdrowiem już wszystko w porządku. Oczywiście odczuwam jakieś drobne dolegliwości, ale to jest normalne. Cały czas ćwiczę i trenuję, więc mam nadzieję, że w sezonie już nic nie będzie mi dokuczać.

Sezon kadrowy dla reprezentacji Polski nie skończył się najlepiej. Kiedy twoja kolej na powołanie?

– Po to trenuję, żeby znaleźć się w kadrze seniorskiej i mam nadzieję, że mi się to uda. Myślę, że ten sezon pokaże, czy uda mi się dostać powołanie do szerokiej reprezentacji. To z pewnością jest jeden z moich celów na ten sezon.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved