Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Malinowski: Wiemy, że idziemy w dobrym kierunku

Mateusz Malinowski: Wiemy, że idziemy w dobrym kierunku

– Nastawienie jest tylko jedno: wyjść na parkiet i zabrać ze sobą trzy punkty. Jeżeli zagramy agresywnie w polu zagrywki i odrzucimy ich od siatki, nasz wysoki blok będzie bardzo trudny do przejścia – zapowiedział przed sobotnim starciem z MKS-em Będzin atakujący Cuprum Lubin, Mateusz Malinowski.

Poprzednie spotkanie „miedziowi” rozegrali na własnym parkiecie, a ich przeciwnikiem był Indykpol AZS Olsztyn. Podopieczni trenera Gheorghe Cretu po bardzo udanym meczu zapisali na swoim koncie komplet punktów. – Podeszliśmy do tego spotkania bardzo skoncentrowani. Wiedzieliśmy, że rywale to ciężki przeciwnik. Jest to nasze pierwsze zwycięstwo za trzy punkty i na pewno morale zespołu znacznie wzrosły – komentował mecz z olsztynianami atakujący lubinian Mateusz Malinowski. – Widać było zespołowość w naszej grze oraz walkę i chęć zwycięstwa przy własnych kibicach. Nasza forma wzrasta i wiemy, że na treningach idziemy w dobrym kierunku – dodał.

Kolejnym przeciwnikiem Cuprum Lubin będzie MKS Będzin, który do tej pory w czterech meczach zdobył zaledwie jeden punkt. – Nastawienie jest tylko jedno: wyjść na parkiet i zabrać ze sobą trzy punkty – powiedział o sobotnim starciu Malinowski. – Zespół z Będzina pozytywnie zaskoczył we własnej hali z Jastrzębskim Węglem, więc na pewno będzie groźny. My musimy zagrać tak, jak przystało na faworyta, cały czas wywierając presję na naszym przeciwniku – mówił atakujący.Oczekiwania kibiców wobec zawodników z Lubina są duże, jednak siatkarze wierzą, że są w stanie przywieźć z trudnej hali w Sosnowcu kolejne, istotne oczka do ligowej tabeli. – Jeżeli zagramy agresywnie w polu zagrywki i odrzucimy ich od siatki, nasz wysoki blok będzie bardzo trudny do przejścia – zapowiedział Malinowski. – Ważne jest, aby przez cały mecz utrzymać odpowiednią koncentrację, ponieważ w każdym poprzednim spotkaniu mieliśmy przestoje, a potem traciliśmy sety. Teraz chcielibyśmy tego uniknąć – zakończył siatkarz.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved