Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mateusz Malinowski: Musimy być maksymalnie skoncentrowani

Mateusz Malinowski: Musimy być maksymalnie skoncentrowani

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Gramy zbyt wiele meczów, często podróżujemy, musimy być maksymalnie skoncentrowani. Musimy przetrwać ten trudny okres, który nas czeka, liczę na to że sprostamy temu zadaniu – powiedział atakujący zawierciańskiego klubu Mateusz Malinowski.

Zagraliście w spotkaniu przeciwko Hebarowi tak jak potraficie najlepiej. Czy można powiedzieć, że przełamaliście kryzys?Mateusz Malinowski:Najważniejsze w tym meczu było utrzymanie koncentracji oraz poprawność, żeby nie wpadały nam głupie piłki, żeby nie było po naszej stronie dużej ilości błędów i jak się okazało to wystarczyło. W pierwszym secie było trochę nerwowo, ale było to spowodowane debiutem w europejskich pucharach. Fajnie, że wygraliśmy 3:0 bez większego wysiłku, choć w pewnych momentach trzeba było przeciwnika przycisnąć, przez cały czas kontrolowaliśmy wynik spotkania. W pierwszym secie uzyskaliśmy przewagę, dobrze zagraliśmy w polu zagrywki.Wiadomo że za tydzień gramy rewanż w Bułgarii i przydałby się nam odpoczynek, w niedzielę z kolei gramy w Rzeszowie z Resovią. Będzie to jednocześnie ciężki mecz i ciężki teren dla nas, musimy walczyć sami ze sobą ponieważ gramy bardzo dużo meczów i musimy przetrwać ten okres do świąt. W Bułgarii musimy zagrać bardzo uważnie, musimy być skoncentrowani, ponieważ będą mieli za sobą sędziów liniowych to mecze w pucharach sędziują bardzo „egzotyczni” sędziowie. Musimy być bardzo wyrachowani, z drugiej strony nie rozumiem dlaczego poniosły nas takie emocje, że po każdym spornym punkie chodziliśmy do sędziego. Potem straciliśmy kolejny punkt.

Czy nie towarzyszyła wam trema w tym spotkaniu?

– Zupełnie nie, być może na początku tak było, a potem grało nam się łatwiej. Wiedzieliśmy, że nasi rywale zagrają bez przyjmującego i grało nam się trochę łatwiej. Nie mieliśmy rozpisanego naszego rywala, nie mieliśmy zbyt wiele informacji o naszym rywalu. Hala w Dąbrowie Górniczej jest przyjazna do grania, rozgrywanie meczu w tej hali nie sprawiło nam żadnego kłopotu, jesteśmy doświadczoną drużyną.

Taki terminarz nie przeszkadza wam, gracie co trzy cztery dni, a teraz jesteście na walizkach?

– Niestety nie ma co skarżyć się na terminarz. Te trzy przegrane mecze są efektem braku treningu, nie mamy kiedy trenować, wpadają nam piłki które nie powinny wpadać. Brakuje nam też przysłowiowego „głodu” siatkówki. Zazwyczaj mecz siatkarski to było święto, była to odskocznia od codziennych treningów, od cyklu treningowego. Teraz jeździmy z meczu na mecz i musimy być dobrze mentalnie przygotowani i musimy być maksymalnie skoncentrowani. W pierwszym secie tego spotkania były momenty gdzie Bułgarzy wygrywali dwoma punktami. Nasza postawa postawa w dużej mierze zależy od koncentracji.

Stanowiliście w tym meczu zgrany monolit, z dobrej strony pokazał się Nikołaj Penczew.

– Zgadza się. Niko dobrze zaprezentował się w polu zagrywki, poza tym Alexandre Ferreira też dobrze zagrał w ataku, skończył dużo ważnych piłek. (zawodnik miał wysoką skuteczność w tym elemencie – 67%, zdobył łącznie 18 punktów w tym 15 w ataku – przyp.red.). Rotujemy składem i dajemy odpocząć innym zawodnikom, mam nadzieję że kontuzja Łukasza Swodczyka nie okaże się zbyt groźna. W rzeszowie musimy zagrać o wiele lepiej niż w meczu pucharowym jeżeli myślimy o zwycięstwie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved