Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Kuśmierz: Chciałbym dalej rozwijać ten projekt

Mateusz Kuśmierz: Chciałbym dalej rozwijać ten projekt

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Zostawiłem tutaj kawał swojego życia. Chciałbym dalej rozwijać ten projekt z ludźmi z klubu, z całym sztabem i zawodnikami. To mi sprawia bardzo dużo radości, daje mi kopa, więc nie ma sensu nic zmieniać – podkreślił Mateusz Kuśmierz, dla którego sezon 2020/2021 będzie już siódmym spędzonym w sztabie Ślepska Malow Suwałki.

Ślepsk Malow Suwałki powoli odkrywa karty na nowy sezon. Niedawno ogłoszono, że wciąż pierwszym szkoleniowcem zespołu będzie Andrzej Kowal. W sztabie zostanie także Mateusz Kuśmierz. – Na kolejny sezon zostaję w Ślepsku. Jestem z tego bardzo zadowolony. Zostawiłem tutaj kawał swojego życia. Chciałbym dalej rozwijać ten projekt z ludźmi z klubu, z całym sztabem i zawodnikami. To mi sprawia bardzo dużo radości, daje mi kopa, więc nie ma sensu nic zmieniać – podkreślił Mateusz Kuśmierz, dla którego sezon 2020/2021 będzie już siódmym spędzonym w drużynie znad Czarnej Hańczy. – Do Suwałk przyjechałem z Lublina. Mój kolega, który był statystykiem w Cukrowniku Lublin powiedział mi, że Ślepsk szuka drugiego trenera. Wysłałem maila do prezesa i w taki sposób – przez Internet – trafiłem do Suwałk – dodał członek sztabu szkoleniowego suwalskiej ekipy.Mateusz Kuśmierz jest zadowolony z dotychczasowej współpracy z Andrzejem Kowalem. – Jestem po tym sezonie zadowolony ze współpracy nie tylko z Andrzejem, ale tak naprawdę z całym sztabem. Wyglądała ona bardzo fajnie. Jedna rzecz, która rzuciła mi się w oczy we współpracy z Andrzejem, to był spokój, który dawał sztabowi. Całą presję brał na siebie, a my mogliśmy spokojnie pracować. Dawało to duży komfort psychiczny – podkreślił Kuśmierz.

Nie ukrywa on, że dziewiąte miejsce w debiutanckim sezonie w PlusLidze jest dużym osiągnięciem dla Ślepska, który przecież mógł zagrać nawet w play-off, gdyby została dokończona runda zasadnicza. – Największym plusem było miejsce, które zajęliśmy. Jest to ogromny sukces, który osiągnęliśmy razem – podkreślił Kuśmierz, według którego najważniejszym osiągnięciem beniaminka była wygrana we własnej hali z PGE Skrą, która zakończyła rozgrywki na trzeciej lokacie. – Nie na co dzień wygrywa się ze Skrą Bełchatów. My jako beniaminek zrobiliśmy coś niesamowitego. Nawet nie każda drużyna, która gra w PlusLidze, dokonała takiego wyczynu. To był dla nas fantastyczny wynik. Uważam, że był to nasz jeden z najlepszych meczów w tym sezonie – zakończył.

źródło: opr. własne, Ślepsk Suwałki -YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved