Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Kowalski: Indywidualnie ten dzień mi się udał

Mateusz Kowalski: Indywidualnie ten dzień mi się udał

MKS Będzin w poniedziałek po zaciętym boju uległ 2:3 GKS-owi Katowice. W tie-breaku losy zwycięstwa ważyły się do samego końca, ale to rywale wyjechali z dwoma punktami. Indywidualnie na pewno wyróżnił się Mateusz Kowalski, notując 100% skuteczności w ataku i aż siedem bloków. – Indywidualnie ten dzień mi się udał, szkoda, że nie udało się przechylić szali zwycięstwa na naszą stronę – ocenił 21-letni środkowy.

Mateusz Kowalski znakomicie spisał się w meczu z GKS Katowice. Zdobył 10 punktów atakiem (100% skuteczności) i aż siedem razy zablokował rywala. – Najważniejsze dla mnie było to, żebyśmy zdobyli chociaż te dwa punkty. Nie udało się i skończyliśmy ten mecz z jednym punktem. Indywidualnie ten dzień mi się udał, szkoda że nie udało się przechylić szali zwycięstwa na naszą stronę – ocenił środkowy MKS Będzin. – W pierwszym secie było widać różnicę w poziomie zagrywki. Z seta na set poprawialiśmy się w zagrywce, ale ciężko mi powiedzieć czego zabrakło do zwycięstwa – dodał młody środkowy.

W tym meczu po raz pierwszy w barwach MKS-u pojawił się na boisku Lukas Tichacek. – Mnie się bardzo dobrze gra z Lukasem. Trenujemy ze sobą bodajże trzy dni, ale rozumiemy się na siatce. Jest to doświadczony rozgrywający, więc szybko się dostosował – przyznał Mateusz Kowalski. Ten bardzo zacięty mecz ocenił także zdobywca aż 29 punktów Lincoln Williams. – To było bardzo trudne spotkanie. Mieliśmy dużą szansę na zwycięstwo, przez większość meczu przeważaliśmy, jednak traciliśmy zbyt wiele punktów w końcówkach. Za nami wymagający tydzień, w którym doszło do zmiany rozgrywających. Łukasza Kozuba zastąpił Lukas Tichacek. Wykonał bardzo dobrą pracę, wykazując się dużym doświadczeniem. Myślę, że teraz będzie już tylko lepiej – powiedział.

źródło: inf. własna, MKS Będzin - YouTube