Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Kańczok: Nie zostaje w Olsztynie na przyszły sezon

Mateusz Kańczok: Nie zostaje w Olsztynie na przyszły sezon

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w „wolny” weekend od rozgrywek PlusLigi, rozegrali dwa sparingi z Mistrzem Egiptu – Al-Ahly Kair. Pierwszy został rozegrany w piątek w Giżycku i zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Michała Mieszko Gogola – 3:1. Drugi mecz odbył się w sobotnie południe w Kortowie i zakończył on się nietypowym wynikiem, bo remisem 2:2.

Jak podsumowałbyś dwa sparingi z mistrzem Egiptu?Mateusz Kańczok: – Można powiedzieć, że w dwumeczu wyszliśmy zwycięsko. Sprawdziliśmy nowe rzeczy, które wprowadzaliśmy stopniowo podczas treningów. Staraliśmy się je wykorzystać podczas dwóch sparingów, co przyda nam się pod kątem przygotowań i samej konfrontacji z Treflem Gdańsk.

Na co zatem uczulał was sztab szkoleniowy?

– Staraliśmy się ograniczyć liczbę błędów własnych, głównie na zagrywce. Przez cały tydzień skupialiśmy się głównie na tym elemencie gry. Do tego sztab uczulał nas na grę w systemie blok-obrona i ustawieniem w drugiej linii.

A co ty osobiście wyniosłeś po dwóch spotkaniach?

– Olbrzymią radość, że wyszedłem w podstawowej szóstce od pierwszego gwizdka w sobotnim spotkaniu, grając do ostatniej piłki. Nie zdarzyło mi się to przez cały sezon. To było bardzo fajne, że mogłem pograć w dłuższym wymiarze czasu, z realnym przeciwnikiem po drugiej stronie siaki. Mogłem sprawdzić, jaki aspekt gry, nad którym pracowałem cały rok, zmierza w pozytywnym kierunku.

Jesteś w stanie wymienić element, który poprawiłeś podczas tych dwóch sparingów?

– Myślę, że na przestrzeni całego sezonu poprawiłem się w każdym aspekcie. Podczas spotkań kontrolnych z mistrzem Egiptu czułem, że w wielu elementach uczyniłem bardzo duży postęp.

Zarówno w PlusLidze jak i europejskich pucharach, rozegraliście do tej pory blisko 30 spotkań. Jak znosisz trudy tego sezonu?

– Co prawda nawarstwiają się małe problemy ze zdrowiem, lecz nie jest nic poważnego. Przy dużych obciążeniach, które narzuca nam trener, bez problemów jestem w stanie wytrzymać końcówkę sezonu.

Przed wami ostatnie spotkania – w rywalizacji o 9. miejsce Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Treflem Gdańsk. Czy sztab szkoleniowy nakreślił już wam plan przygotowań?

– Poniedziałek mamy jeszcze wolny, a już od wtorku zaczniemy przygotowania do pierwszego starcia przed własną publicznością. W porównaniu do minionych tygodni, w naszym planie nie zajdą poważne zmiany.

Myślami wybiegasz już w przyszły sezon?

– Dostałem informację, że nie zostaje w Olsztynie na przyszły sezon. Zbyt długi czas przebywam w kwadracie i chciałbym znaleźć klub, w którym regularnie będę występował na parkiecie w pełnym wymiarze. Na ten moment jestem w trakcie poszukiwań nowego klubu.

Rozmawiał Mateusz Lewandowski.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved