Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Kańczok w Indykpolu AZS

Mateusz Kańczok w Indykpolu AZS

fot. Indykpol AZS Olsztyn

Olsztyńscy akademicy do nowego sezonu przystąpią z nowym atakującym. Mateusz Kańczok, młody i perspektywiczny atakujący, będzie siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn przez najbliższe 3 sezony.

Mateusz Kańczok urodził się 3 czerwca 1993 roku w Rybniku. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w styczniu 2011 roku, kiedy to zadebiutował w barwach Jastrzębskiego Węgla. Występował wówczas w rozgrywkach Młodej Ligi oraz w lidze juniorów. Po ukończeniu szkoły średniej zawodnik wybrał studia w stolicy na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Skutecznie dzielił naukę z grą w drugoligowym MOS-ie Wola Warszawa oraz w Młodej Lidze.W 2014 roku atakujący powrócił do ekipy Jastrzębskiego Węgla, aby zadebiutować w rozgrywkach PlusLigi. Po roku spędzonym na Dolnym Śląsku ponownie wrócił do Warszawy, gdzie był jedną z pierwszoplanowych postaci w ekipie MOS-u Woli Warszawa. Dobra postawa siatkarza spowodowała, że kibice będą mogli podziwiać Mateusza Kańczoka w barwach Indykpolu AZS Olsztyn przez najbliższe 3 sezony.

Mateusz jest młodym, perspektywicznym atakującym, dlatego zdecydowaliśmy się na 3-letnią umowę – mówi Tomasz Jankowski, prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. – Obserwowaliśmy go od dwóch lat. Po jednym z meczów w tym sezonie zapadła decyzja, aby złożyć mu propozycję gry w Indykpolu AZS Olsztyn. Mam nadzieję że udowodni kibicom, że potrafi grać w siatkówkę na wysokim poziomie.

Sam zawodnik nie ukrywa, że możliwość gry w PlusLidze to dla niego spore wyróżnienie. – Będzie to okazja do sprawdzenia się w rywalizacji z najlepszymi siatkarzami – podkreśla Mateusz Kańczok.Bardzo się cieszę, że znowu będę mógł grać w plusligowej drużynie. W trakcie sezonu dochodziły do mnie informacje, że Olsztyn interesuje się moją grą. Była to dla mnie świetna wiadomość i gdy klub złożył mi propozycję, szybko podjąłem decyzję o podjęciu tego wyzwania. Jest to mocna drużyna, gdzie wszystko jest dobrze zorganizowane, więc uważam, że to odpowiednie miejsce, aby rozwijać swoje siatkarskie umiejętności. W nadchodzącym sezonie chcę jak najwięcej się nauczyć i zdobyć dużo doświadczenia. Jestem przekonany, że czas spędzony w olsztyńskim zespole będzie bardzo owocny i wartościowy.

Mateusz Kańczok zastąpi na pozycji atakującego Hiddego Boswinkela, któremu władze klubu dziękują za grę w miniony sezonie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved