Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Mateusz Jóźwik: Jesteśmy zdrowi i gotowi do dalszej walki

fot. krispol1liga.pls.pl

APP Krispol Września rozegrał do końca rundę zasadniczą KRISPOL I ligi mężczyzn. W meczu 26. kolejki rozegranym już bez udziału publiczności, wrześnianie pokonali u siebie Stal Nysa 3:1. – Nie odkryję na nowo Ameryki jeśli powiem, że APP Krispol tworzą w głównej mierze właśnie kibice. Zdarzały się mecze lepsze i gorsze, gdzie na trybunach raz był komplet, a raz widać było wolne miejsca, natomiast ci co mieli być, zawsze byli. To właśnie z uwagi na tych drugich chcieliśmy zafundować jak najlepsze widowisko do obejrzenia przed telewizorem – powiedział Mateusz Jóźwik, przyjmujący zespoł z Wrześni.

Za wami ostatni mecz w rundzie zasadniczej. Pokonaliście u siebie Stal Nysę S.A. 3:1. Z jednej strony na pewno byliście zadowoleni z wygranej, a z drugiej nie smakowało ono tak, jak przed halą pełną kibiców?Mateusz Jóźwik:Wygrana ze Stalą Nysa w ostatnim meczu fazy zasadniczej na pewno nie smakowała, tak dobrze jak w przypadku rozegrania meczu przy pełnej hali, ale również i z drugiego powodu, jakimi były kontuzję poszczególnych zawodników z przeciwnej drużyny. Wygranie z takim zespołem, kiedy wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry, to dopiero byłoby coś. Niemniej jednak każde zwycięstwo cieszy, dlatego i my mieliśmy co świętować – szkoda tylko, że kibice nie mogli przeżywać tego razem z nami.

Co było kluczem do zwycięstwa w tym meczu?

– Tego dnia czuliśmy się bardzo pewnie w polu serwisowym i to na pewno ułatwiło nam grę na siatce. Do tego dochodzą takie kwestie jak podjęcie ryzyka – paradoksalnie o wiele łatwiej gra się z przeciwnikami „teoretycznie” lepszymi, bo nie trzeba w pewien sposób „aż tak” kalkulować swoich błędów własnych. Chcąc grać z takim zespołem, jak równy z równym potrzebne jest podjęcie odpowiedniego ryzyka w polu serwisowym oraz w ataku. W tym meczu ilość tych błędów, z naszej strony nie było aż tak rażąca, czego skutkiem była wydajność we wcześniej wspomnianych elementach.

Dużo trudniej grało się wam bez wsparcia publiczności?

– Zdecydowanie! Nie odkryję na nowo Ameryki jeśli powiem, że APP Krispol Września tworzą w głównej mierze właśnie kibice. Zdarzały się mecze lepsze i gorsze, gdzie na trybunach raz był komplet, a raz widać było wolne miejsca, natomiast ci co mieli być, zawsze byli. To właśnie z uwagi na tych drugich chcieliśmy zafundować jak najlepsze widowisko do obejrzenia przed telewizorem.

Wasza drużyna zakończyła rundę zasadniczą. Jak pan ją podsumuje?

– Z pewnością była pełna wzlotów i upadków. Wynik w tym sezonie jest nieznacznie gorszy od poprzedniego, ale wciąż satysfakcjonujący i to jest najważniejsze. Wszyscy jesteśmy zdrowi i gotowi do dalszej walki. Niemniej jednak na całkowite zakończenie fazy zasadniczej będziemy zmuszeni trochę poczekać, o ile w ogóle się tego doczekamy. Każdy z nas ciężko pracował, aby powalczyć w fazie play-off o coś dużego i miejmy nadzieję, że znajdziemy jakiś złoty środek, by do tego doszło. Na ten moment „świętować” zakończenie fazy zasadniczej mogą tylko nieliczni i to jest trochę smutne, bo nie taka jest idea zdrowej rywalizacji.

Na ten moment rozgrywki zostały zawieszone w związku z rozwojem koronawirusa. Czy wasze treningi też zostały zawieszone?

– Zgadza się. Nie trenujemy już od 1.5 tygodnia i proszę mi wierzyć, że żaden ze sportowców niczego tak w tym momencie nie potrzebuje, jak zdrowia i normalnego treningu.

Ministerstwo Zdrowia i polski rząd zachęca wszystkich do zostania w domu, w związku z rozpowszechniającą się epidemią koronawirusa. Nie mogę nie zapytać, co pan robi w tym wolnym czasie?

– Za dużo robić niestety nie można, albo inaczej – robić się nie powinno. Usiedzieć w domu będzie bardzo ciężko, dlatego muszę znaleźć złoty środek między ćwiczeniami prewencyjnymi, a spacerem tam, gdzie nikogo na swojej drodze się nie spotka. Na całe szczęście, ktoś mądry wymyślił kiedyś gry video (śmiech). Dzięki takim ludziom dzisiejszy świat w takich chwilach jak ta, o wiele łatwiej może się izolować.

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved