Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Grabda zostaje w Siedlcach, zmiany w kadrze KPS-u

Mateusz Grabda zostaje w Siedlcach, zmiany w kadrze KPS-u

fot. krispol1liga.pl

Mateusz Grabda w sezonie 2020/2021 nadal będzie szkoleniowcem KPS-u Siedlce. Będzie to już dla niego kolejny sezon pracy w I-ligowym klubie. Zanosi się na to, że w siedleckiej ekipie zajdą spore zmiany kadrowe, a niektórzy zawodnicy z KPS-u mogą trafić do PlusLigi.

Przypomnijmy, że Mateusz Grabda wcześniej był związany z kielecką siatkówką. Prowadził między innymi w I lidze Buskowiankę Kielce. Znalazł się także w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski juniorów, która brała udział w mistrzostwach świata. Do KPS-u Siedlce trafił przed poprzednimi rozgrywkami. Wówczas jednak wraz z działaczami miał utrudnione zadanie, a skład drużyny udało się skonstruować dopiero na przełomie czerwca i lipca. Jednak siedleckiej ekipie – pomimo początkowychh trudności – udało się utrzymać na zapleczu PlusLigi. W kolejnym sezonie KPS bardziej chciałby namieszać w I lidze. W jego składzie mają zajść spore zmiany, ale sztab trenerski zostanie taki sam.Pierwszym szkoleniowcem wciąż będzie Mateusz Grabda, któremu jako drugi trener pomagał będzie Maciej Nowak. Rolę statystyka nadal pełnił będzie Krzysztof Kuźniak, a funkcję fizjoterapeutów wciąż sprawowali będą Szymon Kossakowski i Kamil Smyl. Ważnymi postaciami w klubie nadal będą także Jarosław Żymuła oraz Grzegorz Walczak.

Mateusz Grabda nie ukrywa radości z faktu, że nadal będzie pracował w Siedlcach. – Siedlce są dobrym miejscem do rozwoju siatkówki. Są tu ludzie, którzy się na niej znają i nią żyją. Według mnie jest to ważniejsze niż worek pieniędzy i budżety po trzy miliony. Warto otaczać się ludźmi, którzy nie wyobrażają sobie Siedlec bez drużyny I-ligowej. Nie wiem czy przegrywając osiem spotkań z rzędu jakiś trener w innym klubie utrzymałby posadę. Mi działacze w Siedlcach zaufali. Liczyli się z moim zdaniem, uwierzyli mi, że w końcu odpalimy. Nie pozostaje mi nic innego jak zostać w Siedlcach i odwdzięczyć się im za zaufanie. Chce dać z siebie 100% – zaznaczył szkoleniowiec siedleckiej drużyny.

Zanosi się na to, że zajdą w niej spore zmiany kadrowe, a Mateusz Grabda będzie musiał od nowa układać poszczególne puzzle siedleckiej układanki. Wszystko wskazuje na to, że niektórzy zawodnicy KPS-u mogą trafić do PlusLigi. Do nich zaliczają się między innymi Mikołaj Sawicki (przyjmujący) oraz Szymon Biniek (libero). Ponadto po sezonie spędzonym w Siedlcach z KPS-em mają rozstać się między innymi: Wiktor Nowak, Krzysztof Bieńkowski, Jakub Krupiński, Krzysztof Gulak, a także Patryk Napiórkowski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Krispol I ligi na sezon 2020/2021

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved