Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Grabda: W tych zawodnikach jest naprawdę duży potencjał

Mateusz Grabda: W tych zawodnikach jest naprawdę duży potencjał

fot. 1liga.pls.pl

– W tych zawodnikach jest naprawdę duży potencjał. Mogliśmy go w tym meczu pokazać, ale nasza gra faluje. To jest dla mnie minus i mnie się ten mecz nie podobał. Nawet można powiedzieć, że fajnie jest wygrać mecz 3:1 grając brzydko. Ja bardzo bym chciał, żeby nasza gra była stabilna, żebyśmy grali stabilniejszą siatkówkę i nie wypuszczali przewag, bo to cechuje najlepsze zespoły. Jeżeli drobne rzeczy są dopracowane, to wtedy można walczyć z najlepszymi i bić się o najwyższe cele. Po tym spotkaniu tak na gorąco ciężko powiedzieć, co zawiodło. Najprościej powiedzieć, że duża liczba własnych błędów a dla mnie to, że błędy popełnialiśmy w takich momentach, gdzie nie powinniśmy – podkreślił po meczu z MCKiS-em Jaworzno Mateusz Grabda, trener KPS-u Siedlce.

KPS Siedlce z tygodniowym opóźnieniem rozpoczął rywalizację w Krispol I lidze. Siedlczanie w swoim pierwszym meczu wygrali inauguracyjną partię, jednak kolejne trzy padły już łupem MCKiS-u Jaworzno. – Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, przegrywamy 1:3 z drużyną z Jaworzna. Według mnie był to bardzo brzydki mecz, bo żeby grać o najwyższe cele, grać w siatkówkę naprawdę wysoko, trzeba prowadzić stabilną grę. Nie jesteśmy kobietami, żeby z wyników 18:14 oddawać przeciwnikowi cztery punkty z rzędu. Jesteśmy mężczyznami, dorosłymi chłopakami, którzy mam nadzieję, że wyciągną odpowiednie doświadczenie z tego spotkania i przyszły mecz z Mickiewiczem Kluczbork zagramy na bardzo wysokim poziomie przede wszystkim jeśli chodzi o element zagrywki – skomentował po meczu trener Mateusz Grabda.Siedlczanie nie pomogli sobie popełniając bardzo dużo błędów w polu zagrywki. – W tym spotkaniu ten element nam nie siedział, popsuliśmy bardzo dużą ilość zagrywek, bodaj 26, to jest masakryczna liczba, ale już pomijam ten fakt, że popsuliśmy. Chłopcy mają ryzykować, grać odważną siatkówkę, na tym dzisiejsza siatkówka polega, ale boli mnie przede wszystkim to, że ryzykowaliśmy w momentach, kiedy powinniśmy przeciwnikowi tę piłkę dać do gry. Jaworznianie też borykali się ze swoimi problemami, niestety urazu doznał Kowalczyk, ale bardzo dobrą zmianę dał Borończyk. Zszedł pierwszy rozgrywający – Magnuszewski, ale Wojtaszkiewicz dał dobrą zmianę. My nie potrafiliśmy tego wykorzystać, cały mecz podawaliśmy przeciwnikowi ręce prostymi błędami, które niestety wpłynęły na to, że dzień kończymy w ponurych nastrojach, ponieważ przegrywamy 1:3 podczas naszego debiutu w hali w Siedlcach – stwierdził szkoleniowiec KPS-u Siedlce.

Trener Grabda po raz kolejny budował skład od zera, bowiem w Siedlcach po sezonie 2018/2019 nie został żaden zawodnik. – Chłopcy grali w dużych klubach… Nie zgodziłbym się ze słowem „grali”. Patryk Napiórkowski był zawodnikiem zakopanym w dwóch ostatnich klubach, tak naprawdę w ogóle nie grał. Z ligi zagranicznej wrócili do nas Krzysiu Gulak i Michał Wójcik. Tak naprawdę to jest dla nich pierwszoligowy sezon pierwszy w Polsce od dawien dawna, bo ja nie pamiętam, żeby chłopaki grali w I lidze. Tak naprawdę ciężko powiedzieć o dużym graniu tych zawodników. To są chłopcy, którzy moim zdaniem potrzebują dużego grania, takich meczów jak ten, potrzebują nerwowych końcówek, zepsutych zagrywek, nerwów, które dochodzą w końcowych setach, żeby zebrać cenne doświadczenie i w tych finalnych momentach, gdzie będziemy walczyć o najwyższe cele – mam nadzieję awans do play-off chłopaki „odpalą”. Można powiedzieć, że Krzysiu Bieńkowski został ściągnięty do nas dwa tygodnie temu. Trzy miesiące nic nie robił, od utrzymania AZS-u Częstochowa. Mateusz Laskowski boryka się jeszcze z kontuzją mięśni brzucha, też powoli wraca. Nie mogłem więc skorzystać z całego składu, co nie jest oczywiście żadnym usprawiedliwieniem podobnie jak wiek tych chłopaków. To są młodzi chłopcy, ale oni obijali się po kadrach, nie raz grali końcówki reprezentacyjne – opisał swój zespół Mateusz Grabda.

źródło: opr. własne, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved