Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Grabda: W tych chłopakach tli się ogromny potencjał

Mateusz Grabda: W tych chłopakach tli się ogromny potencjał

fot. 1liga.pls.pl

– Nowy prezes ustali plan działania i powróci do rozmów z zawodnikami. Liczę, że będzie to jak najszybciej. Każdy dzień działa na naszą niekorzyść, bo chłopcy mają już telefony od prezesów innych klubów. Każdy chciałby mieć w drużynie młodych walczaków – powiedział po zakończeniu sezonu szkoleniowiec Buskowianki Kielce, Mateusz Grabda.

Końcówka sezonu nie była zbyt udana dla Buskowianki Kielce. Przegrała ona rywalizację o dziewiąte miejsce z MCKiS-em Jaworzno. Zarówno u siebie, jak i na wyjeździe urwała rywalom tylko po jednej partii. – Ostatni mecz pokazał gorszą twarz siatkówki, bo stał na bardzo brzydkim poziomie i obfitował w dużą liczbeę błędów własnych. Porażka 1:3 zadecydowała o tym, że na koniec sezonu zajęliśmy dziesiąte miejsce, ale to nie jest najważniejsze, bo patrząc na ogół ligowych rozgrywek, wyszliśmy z nich z twarzą. Uważam, że zawodnicy w każdym meczu dobrze byli przygotowani do zadań taktycznych. W aspektach siatkarskich moim zdaniem wszystko było dopięte na ostatni guzik. W pełni zasłużyliśmy na dziesiąte miejsce – powiedział Mateusz Grabda.Mimo że jego podopieczni nie awansowali do play-off, to chwalił on całą drużynę za chęć do pracy i wolę walki. – W naszym zespole panowała dobra atmosfera. Treningi były na dobrym poziomie. W tych młodych chłopakach tli się ogromny potencjał. W przyszłym sezonie bardzo bym chciał móc pracować ze wszystkimi zawodnikami, bo są to bardzo ambitni ludzie. Każdemu trenerowi życzę takich zawodników do pracy, bo ci, których ja miałem, byli pracusiami – zaznaczył szkoleniowiec Buskowianki, który liczy, że w następnych rozgrywkach w Kielcach zostanie zbudowana drużyna, która znajdzie się w play-off. – Oby kolejny sezon wzbogacił nas w następne doświadczenia, ale żebyśmy już mierzyli wyżej. Znając już I ligę, będziemy mogli mierzyć w fazę play-off – dodał Grabda.

Po zakończeniu sezonu jego podopieczni otrzymali możliwość złapania oddechu od siatkówki. – Obecnie chłopcy dostali wolne. Rozjechali się do domów, aby odpocząć z rodzinami. Są to młodzi chłopcy, którzy tęsknią za domem, więc normalną rzeczą jest to, że trochę czasu chcą spędzić z bliskimi – skomentował trener świętokrzyskiej drużyny, która czeka na nowego prezesa. To on będzie zajmował się już budowaniem zespołu na przyszły sezon. – Mam nadzieję, że nowy prezes ustali plan działania i powróci do rozmów z zawodnikami. Liczę, że będzie to jak najszybciej. Każdy dzień działa na naszą niekorzyść, bo chłopcy mają już telefony od prezesów innych klubów. Każdy chciałby mieć w drużynie młodych walczaków – zakończył Mateusz Grabda.

źródło: inf. własna, youtube - Buskowianka Kielce

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved