Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Mateusz Grabda: Ciężka praca, zaangażowanie i pokora są kluczem do sukcesu

Mateusz Grabda: Ciężka praca, zaangażowanie i pokora są kluczem do sukcesu

fot. archiwum

– Wynik moim zdaniem nie jest najważniejszy. Ważniejsze jest to, aby dać z siebie wszystko czy to na szczeblu trenerskim, czy zawodniczym i u schyłku kariery móc swobodnie stwierdzić: Tak, dałem z siebie wszystko, co mogłem – mówi Mateusz Grabda, szkoleniowiec grającego w Młodej Lidze Effectora Kielce, który obecnie zajmuje trzecie miejsce w grupie A.

 Grudzień był stosunkowo udany nie tylko dla seniorów Effectora Kielce, ale także dla juniorów, którzy są liderami tabeli w swoim województwie w tej kategorii wiekowej, natomiast w Młodej Lidze obecnie plasują się na trzecim miejscu w grupie A. W szkoleniu młodych adeptów siatkówki w świętokrzyskim klubie pomaga Mateusz Grabda. Jego zdaniem wyznacznikiem dobrych wyników jest praca, którą siatkarze wykonują na treningach. – Zawsze powtarzam, że przede wszystkim ciężka praca, maksymalne zaangażowanie oraz pokora są kluczem do sukcesu. I to się sprawdza – powiedział Grabda.  – Jednak myślę, że jest jeszcze coś ważniejszego: wspaniała atmosfera, która panuje od pierwszego treningu do dziś dnia, rozmowa z chłopakami, indywidualne podejście do każdego z nich, Uśmiech, wzajemny szacunek. Ja i moi zawodnicy wiemy o sobie praktycznie wszystko, Pamiętajmy, że to są młodzi chłopcy, którzy przejechali setki kilometrów, aby móc trenować, móc grać w siatkówkę w klubie Effector Kielce i często tak się dzieje, że zawodnik z problemem przyjdzie nie do mamy, nie do dziewczyny, tylko do trenera. Takich sytuacji miałem bardzo dużo i zawsze staram się im pomóc bez względu na wymiar problemu. Może się wydawać, że to są małe rzeczy, że nie mają wpływu na to, czy się wygrywa, czy przegrywa. Wynik moim zdaniem nie jest najważniejszy. Ważniejsze jest to, aby dać z siebie wszystko czy to na szczeblu trenerskim, czy zawodniczym i u schyłku kariery móc swobodnie stwierdzić: Tak, dałem z siebie wszystko, co mogłem – dodał szkoleniowiec grup młodzieżowych kieleckiego zespołu.

Obecnie większość życia Grabda poświęca siatkówce – meczom oraz treningom zarówno z juniorami, jak i zawodnikami grającymi w Młodej Lidze. Na inne sprawy nie ma zbyt wiele czasu, ale gdy już go znajdzie, to siatkarskie wydarzenia odreagowuje na siłowni. – Życia prywatnego jest bardzo mało, ale zawsze staram się znaleźć czas na chwilę dla siebie. Siłownia jest taką moją małą odskocznią, miejscem, gdzie jestem tylko ja i tony żelastwa, gdzie można w fantastyczny sposób odreagować wszystkie problemy – skomentował trener Effectora, który w nowym roku liczy na dużo zdrowia, pozytywną energię oraz awans do finałów mistrzostw Polski juniorów.

źródło: effectorkielce.com.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved