Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Czaja: Licencja nie jest zagrożona

Mateusz Czaja: Licencja nie jest zagrożona

Podczas gdy większość pierwszoligowców jest coraz bliżej skompletowania składu, w AZS-ie Częstochowa nadal więcej nazwisk znajduje się po stronie odchodzących niż przychodzących. Prezesi częstochowskiego zespołu niezmiennie apelują o spokój. – Do końca przyszłego tygodnia kibice powinni poznać większość zespołu na przyszły sezon, a dążymy do tego, by w tym czasie był już znany cały skład – powiedział wiceprezes Mateusz Czaja.

Mistrz I ligi obok spadkowiczów z PlusLigi najmniej informuje o ruchach transferowych. W Dafi Społem Kielce obecnie brak oficjalnych informacji o tym, którzy zawodnicy zostają oraz o ewentualnych nowych twarzach. BBTS ogłosił natomiast czterech siatkarzy, którzy pozostali w zespole. W AZS-ie wiadomo już, że nowych pracodawców znaleźli niemal wszyscy gracze pierwszej szóstki z zeszłego sezonu. Rozgrywający Patryk Szczurek, przyjmujący Bartosz Bućko oraz środkowy Moustapha M’Baye przenieśli się do Stali Nysa, atakujący Bartosz Krzysiek wybrał ofertę GKS-u Katowice. Na pewno w Częstochowie nie zagrają również środkowy Bartłomiej Janus, który przeszedł do Lechii Tomaszów Mazowiecki i rozgrywający Mariusz Magnuszewski. Nadal nie wiadomo natomiast, czy w zespole pozostaną środkowi – Daniel Szaniawski i Mateusz Siwicki i przyjmujący Sławomir Busch.Na pewno w AZS-ie w przyszłym sezonie będą występować przyjmujący Sławomir Stolc i Hubert Mańko oraz atakujący Mateusz Rećko. Klub wzmocnił również Dawid Murek, który będzie pełnił rolę libero. Chociaż na rynku pozostało coraz mniej wolnych zawodników, a AZS wciąż oficjalnie nie ma trenera (Krzysztof Stelmach wybrał ofertę Stali Nysa), prezesi częstochowskiego zespołu niezmiennie apelują o spokój. – Kadra na przyszły sezon oraz sztab szkoleniowy jest już dograny. Do końca przyszłego tygodnia kibice powinni poznać większość zespołu na przyszły sezon, a dążymy do tego, by w tym czasie był już znany cały skład – uspokajał wiceprezes Mateusz Czaja.

W poniedziałek PZPS podał, które kluby mają już przyznane licencje na nadchodzący sezon. W I lidze mężczyzn w pierwszym terminie otrzymało ją dziesięć klubów. Wśród nich zabrakło drużyn z Kielc, Jaworzna oraz obu częstochowskich zespołów. – Licencja nie jest zagrożona. Wszystko dotyczyło spraw formalnych. Zabrakło jednego dokumentu, który już został przez nas dosłany, mimo że mieliśmy na to dwa tygodnie – wyjaśnił powody braku na liście AZS-u wiceprezes częstochowskiego pierwszoligowca.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi

źródło: radiofon.fm

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved