Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Bieniek zostaje w ZAKSIE

Mateusz Bieniek zostaje w ZAKSIE

fot. Aleksandra Twardowska

Mateusz Bieniek w następnym sezonie nadal będzie reprezentował barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Środkowy mistrzów Polski do Kędzierzyna-Koźla trafił w 2016 roku po udanym sezonie w Effectorze Kielce. Młody zawodnik szybko wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie ZAKSY, stanowiąc o sile środka siatki zespołu z województwa opolskiego.

Bieniek dał się poznać jako środkowy dysponujący również celnym serwisem. Występując w barwach reprezentacji Polski, otrzymywał wyróżnienia dla najlepiej zagrywającego zawodnika, utrzymując się równie wysoko w rankingach oceniających grę środkowych.Mierzący 210 cm zawodnik przygodę z siatkówką rozpoczął od gry w Norwidzie Częstochowa, skąd w 2013 roku przeniósł się do Effectora Kielce. Po trzech sezonach gry dostrzegli go włodarze z Kędzierzyna-Koźla i 22-letni wówczas siatkarz podpisał kontrakt z ZAKSĄ. W swoim dorobku ma m.in. mistrzostwo i Puchar Polski zdobyty z ZAKSĄ, a wraz z reprezentacją sięgnął po brązowy medal w Pucharze Świata. W 2016 roku został też najlepszym środkowym kwalifikacji do igrzysk olimpijskich.

Mateusz Bieniek to kolejny zawodnik, po Benjaminie Toniuttim i Pawle Zatorskim, który w tym miesiącu podpisał nowy kontrakt z mistrzami Polski.

źródło: inf. własna, zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved