Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Mateusz Bieniek: Mamy zespół złożony z fantastycznych zawodników

Mateusz Bieniek: Mamy zespół złożony z fantastycznych zawodników

fot. Aleksandra Twardowska

Reprezentacja Polski mężczyzn wywalczyła w niedzielę kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Tokio, osiągając tym samym kolejny sukces za kadencji Vitala Heynena. Po turnieju pracę szkoleniowca docenił Mateusz Bieniek. – Vital zbudował kapitalną grupę, ponieważ czujemy się dobrze na boisku, a szczególnie poza nim – powiedział środkowy.

W niedzielę polscy siatkarze ruszyli do boju ze Słowenią. Po pierwszym przegranym secie na konto „biało-czerwonych” padły trzy kolejne odsłony, choć tylko jedna wystarczyła im do uzyskania kwalifikacji olimpijskiej. Dwie pierwsze partie były jednak bardzo wyrównane. – Ze Słoweńcami było ciężko, gdyż mocno się postawili. Przetrwaliśmy jednak ich napór i lecimy do Tokio. Po drugim secie mieliśmy awans. Widzieliśmy jednak, że Słoweńcy chcieli nam pokazać, że wygrają to spotkanie. My jednak chcieliśmy je jak najszybciej zakończyć i dobrze, iż wybiliśmy im dłuższe granie – stwierdził Mateusz Bieniek. – Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Słowenia to bardzo dobry zespół, który postawił się, grał dobrze i czego się nie dotykał, zamieniał w punkty. Trudno grało się z tak dysponowanym przeciwnikiem, ale przełamaliśmy to i wygraliśmy w końcówce. Świetnie, że potem udało się wygrać również dwa sety. Tutaj należy podziękować naszej publiczności za wsparcie od początku do końca. My też graliśmy do końca mimo wcześniej wywalczonego awansu – tak na mecz spojrzał Aleksander Śliwka. – Na początku spotkanie było dosyć nerwowe, ale potrafiliśmy zakończyć je wygraną i awansem do Tokio – dołożył od siebie libero kadry, Damian Wojtaszek.Dla polskiej reprezentacji walka w Ergo Arenie stanowiła najważniejszą imprezę w sezonie reprezentacyjnym. Nie oznacza to jednak, że Polacy nie mają dalszych zmagań, gdyż już niebawem wystartują oni w mistrzostwach Europy. – Wywalczenie kwalifikacji to był nasz cel. Cały sezon reprezentacyjny pracowaliśmy właśnie na ten turniej, który wygraliśmy w świetnym stylu. Cieszymy się bardzo. Cel zatem został osiągnięty i skupiamy się teraz na kolejnych. Do Tokio jest długa droga. Teraz mamy przed sobą mistrzostwa Europy, a przede wszystkim odpoczynek, który chcemy wykorzystać bardzo dobrze, by wrócić ze świeżą głową i energią, ażeby wygrywać do końca sezonu reprezentacyjnego – powiedział Śliwka. – Do Rio były najpierw Niemcy, później trzeba było walczyć w Japonii. Tym razem wywalczyliśmy kwalifikację za pierwszym możliwym sposobem i możemy skupiać się nad tym, co przed nami, czyli mistrzostwa Europy – stwierdził z kolei Wojtaszek.

Mimowolnie jednak dojdzie do spoglądania w stronę przyszłorocznego turnieju. Tym bardziej że już dawno „Orły” nie grały na IO w strefie medalowej. Obecnie wydaje się jednak, że za rok sytuacja ta ulegnie zmianie. – W Rio nie wyszło. Mamy teraz rok do igrzysk i najważniejsze byśmy w zdrowiu do nich dotrwali i mam nadzieję, że wtedy będzie dobrze. Mamy zespół złożony z fantastycznych zawodników. Każdy z nich odgrywa kluczową rolę w swojej drużynie. To widać potem na boisku, gdyż nieważne, czy gra ktoś w pierwszej szóstce, czy nie, to wszyscy grają znakomicie. Vital zbudował kapitalną grupę, ponieważ czujemy się dobrze na boisku, a szczególnie poza nim – ocenił Bieniek. – Mamy kapitalną drużynę i w Tokio zrobimy wszystko, by przywieźć medal do Polski – zawtórował mu Wojtaszek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved