Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mateusz Bieniek: Nie żałuję swojego wyboru

Mateusz Bieniek: Nie żałuję swojego wyboru

fot. fivb-org

Zdecydował się na wyjazd do Włoch z pełną świadomością, że nie będzie już pewniakiem do gry w „szóstce”. – Czułem, że potrzebuję zmian – podkreśla Mateusz Bieniek, mistrz świata z 2018 roku.

W ZAKSIE Kędzierzyn Koźle występował przez trzy lata, zdobywając z zespołem dwa Puchary Polski i dwa mistrzostwa kraju (2017 i 2019). Dołożył do tego klubowe wicemistrzostwo Polski w 2018. W 2015 roku otrzymał po raz pierwszy powołanie do reprezentacji kraju. W ciągu czterech lat w jego kolekcji przybyło złoto mistrzostw świata (w 2018 roku) i brąz mistrzostw Europy (w 2019 roku).Po zakończeniu sezonu 2018/2019 zdecydował, że czas na zmiany. Przyjęcie oferty Cucine Lube Civitanova oznaczało duże wyzwanie, ale Bieniek podkreśla, że nie żałuje swojego wyboru. – Mimo trudności uważam, że jest to dla mnie bardzo duży krok do przodu. Musiałem go zrobić, ponieważ w PlusLidze wygrałem wszystko. To był właściwy czas na zmiany.

Polski środkowy ma we włoskim gigancie niezwykle mocną konkurencję. Mateusz Bieniek uznaje jednak tę sytuację za niezwykle motywującą. – Na ten moment Simon jest ode mnie lepszy. To klasa sama w sobie. Podpatruję go i chcę się od niego jak najwięcej nauczyć. Jeśli ktoś zapyta, czy żałuję, że wyjechałem do Włoch, odpowiem mu, że nie.

Środkowy podkreśla również, że praca w takim klubie jak Cucine Lube Civitanova daje nie tylko efekty w postaci lepszej gry. – Jestem dojrzalszy niż byłem i radzę sobie z presją, która w moim zespole jest gigantyczna.

*Cały wywiad z Mateuszem Bieńkiem autorstwa Sary Kalisz można przeczytać w portalu sport.tvp.pl

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved