Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Mateusz Bieniek: Początek zawsze jest stresujący

Mateusz Bieniek: Początek zawsze jest stresujący

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski meczem z Kanadą rozpoczęła walkę w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Bilety do Rio de Janeiro w Tokio wywalczą trzy najlepsze zespoły i jeden najlepszy azjatycki. W pojedynku z Kanadą biało-czerwoni przekonali się natomiast, że o awans łatwo nie będzie. – Cieszymy się, że dzięki waleczności i zespołowości wygraliśmy mecz z dobrze dysponowaną Kanadą – powiedział po zwycięstwie Przeglądowi Sportowemu Mateusz Bieniek.

Był jednym z bohaterów wygranego meczu z Kanadą. W tie-breaku przy jego świetnej zagrywce biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 7:1, którego nie oddali już do końca. Mateusz Bieniek zdobył w sobotę 12 punktów – 7 atakiem, 2 blokiem oraz 3 zagrywką i przez dziennikarzy obsługujących turniej w Tokio został zaproszony na konferencję prasową. Po jej zakończeniu porozmawiał z wysłannikiem Przeglądu Sportowego. – Początek turnieju zawsze jest stresujący, a tym razem nerwy były większe, bo mamy przecież ostatnią szansę na olimpijski awans. Cieszymy się, że dzięki waleczności i zespołowości wygraliśmy mecz z dobrze dysponowaną Kanadą, a to, że w stosunku 3:2, nie ma większego znaczenia – mówił środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.W turnieju w Tokio regulamin jest taki, że o wyższym miejscu w tabeli decyduje liczba zwycięstw, a dopiero potem liczba zdobytych punktów i stosunek setów. – Dlatego stracony punkt nie ma większego znaczenia. Jeśli mamy tak wygrywać, to wygrywajmy do końca wszystkie mecze – mówił Bieniek.

Przyznaje, że w trzecim secie przy stanie 19:15 polski zespół miał trochę szczęścia. – Przy weryfikacji wideo dla Kanady coś się nie udało, zaciął się tablet czy coś. Nie raz byliśmy w sytuacji, że sędziowie nas oszukiwali, tym razem dostało się naszym rywalom. Przynajmniej raz mieliśmy trochę szczęścia – mówił polski siatkarz, spiesząc się do szatni.

Cały artykuł Kamila Drąga w serwisie Przeglądu Sportowego.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved