Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Mateusz Bieniek: Niewielu z nas ma medale mistrzostw Europy

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

– Kwalifikacja z jednej strony może nam pomóc, bo nie trzeba myśleć, co byłoby w styczniu. Z drugiej, może rozluźnić, bo najważniejszy cel został zrealizowany. Ale nie wypada mistrzom świata być poza podium – mówi na łamach Przeglądu Sportowego Mateusz Bieniek. – Medal to byłoby fajne ukoronowanie tego kapitalnego sezonu – dodaje środkowy reprezentacji Polski tuż przed pierwszym meczem biało-czerwonych z Estonią.

Waszym celem w mistrzostwach Europy jest złoty medal?Mateusz Bieniek:Niewielu z nas ma medale mistrzostw Europy, a złote tylko Bartek Kurek i Piotrek Nowakowski. Wszyscy chcielibyśmy pójść w ich ślady. Tym bardziej że Paryż, gdzie odbędzie się finał, to fajne miejsce, by zostać mistrzem Europy. Najlepiej po wygranej z Francją.

Od razu po mistrzostwach Europy jest Puchar Świata. Chce pan w nim grać?

– Zgłosiłem chęć występu w Japonii, choć początkowo byłem sceptycznie nastawiony do tej imprezy, gdy zobaczyłem, że zaczyna się dwa dni po mistrzostwach Europy. Jednak potem wszystko przemyślałem i stwierdziłem, że nie ma sensu wcześniej jechać do Italii i warto ten czas poświęcić kadrze. Działacze mojego nowego klubu Cucine Lube Civitanova powiedzieli, że to mój wybór. Jeśli nie polecę, dostanę kilka dni więcej wolnego, a potem stawiam się we Włoszech.

Jest mocna jest rywalizacja na środku siatki w naszej kadrze?

– Mamy czterech świetnych środkowych i wszyscy polecieli na mistrzostwa Europy. Turniej będzie długi, więc jest szansa, że każdy z nas w nim trochę zagra. Rywalizujemy, ale też się wspieramy.

Czy powiększenie mistrzostw Europy do 24 drużyn ma sens?

– Rzeczywiście dziwne jest to, że dopiero od ćwierćfinału zacznie się rywalizacja z mocnymi rywalami. Jestem jednak w stanie zrozumieć to, że działacze chcieli powiększyć grono uczestników turnieju finałowego. Gdyby nie to, kilka drużyn nigdy nie zagrałoby w takiej imprezie, a przez to powiększenie mają szansę się wykazać. To jest forma popularyzacji siatkówki w Europie.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved