Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mateusz Bieniek: Nie mieliśmy specjalnie wymagającej grupy

Mateusz Bieniek: Nie mieliśmy specjalnie wymagającej grupy

fot. Aleksandra Twardowska

– Śmiejemy się, że za nami pięć sparingów i turniej zaczyna się dla nas od tej 1/8 finału. To takie nasze żarty, ale z drugiej strony taka jest prawda. Nie mieliśmy specjalnie wymagającej grupy czy jakiegoś mocnego przeciwnika – mówił po meczu z Ukrainą Mateusz Bieniek. W fazie grupowej Polacy stracili tylko jednego seta.

Pięć zwycięstw i jeden stracony set w fazie grupowej oznacza, że plan na pierwszą część ME został wykonany?Mateusz Bieniek (środkowy reprezentacji Polski): Zgadza się. Naszym celem było zajęcie pierwszego miejsca w grupie. W piątek odpoczywamy i w sobotę zmierzymy się w 1/8 finału z Hiszpanią.

Był pan kiedyś uczestnikiem zmiany, w której na boisko wchodzi sześciu zawodników naraz, tak jak to zrobił Vital Heynen w meczu z Ukrainą?

– Chyba nigdy mi się nie zdarzyło. Vital podczas porannej odprawy wideo wspominał, że coś takiego może się wydarzyć, jeśli będziemy grać dobrze. A że on lubi jak się o nim mówi i pisze to postanowił przeprowadzić zmianę w niecodzienny sposób (śmiech). Chłopaki jeszcze ustawili się przy linii po kolei według numerków na koszulkach. Rotacje sprzyjają temu, żebyśmy wszyscy byli w grze. Zwłaszcza, że na te najważniejsze spotkania, trener będzie potrzebował całej drużyny. W ćwierćfinale czy półfinale będzie już trudniej.

Turniej zaczyna się teraz na dobre?

– Śmiejemy się, że za nami pięć sparingów i turniej zaczyna się dla nas od tej 1/8 finału. To takie nasze żarty, ale z drugiej strony taka jest prawda. Nie mieliśmy specjalnie wymagającej grupy czy jakiegoś mocnego przeciwnika. Holandia była zespołem, z którym mogliśmy mieć problemy, ale się po nich łatwo przejechaliśmy. A w kolejnych spotkaniach dopełniliśmy formalności.

Teraz przed wami przenosiny do Apeldoorn na mecze fazy pucharowej. Tam hala będzie większa niż obiekt na 2500 widzów w Amsterdamie.

– Ja przede wszystkim liczę, że polscy kibice będą dalej z nami, bo to co wyprawiają w Holandii jest niesamowite. Bez nich byłoby smutno.

*cały wywiad Edyty Kowalczyk w serwisie przegladsportowy.pl

Polscy siatkarze w ME

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved