Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Mateusz Bieniek: Liczymy, że przywieziemy do Polski awans

Mateusz Bieniek: Liczymy, że przywieziemy do Polski awans

fot. Arkadiusz Buczyński

– W Berlinie turniej jest ciężki i przyjdzie nam grać z najlepszymi zespołami. Każdy chce wywalczyć awans na igrzyska, mam nadzieję, że stanie się on naszym udziałem – powiedział Eurosport.onet.pl Mateusz Bieniek, środkowy reprezentacji Polski, która już we wtorek rusza do walki o igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Czy na turniej w Berlinie zdążycie przygotować wysoką formę?Mateusz Bieniek: Nie było optymalnego czasu na przygotowanie formy, było go niewiele. Trenujemy ze sobą w tym gronie, co przez całe wakacje, raptem kilkanaście dni. Wiemy, jak ze sobą grać i liczymy, że przywieziemy do Polski awans na igrzyska.

Zgranie będzie waszą mocną stroną, spędziliście ze sobą w zeszłym roku niemal sześć miesięcy?

– Na pewno to będzie nasz atut, zwłaszcza że część chłopaków gra ze sobą w klubach. To tak naprawdę jest kwestia przypomnienia niektórych zagrań. Spędziliśmy ze sobą bardzo długi okres, więc zgranie po takim czasie zostaje.

Po dwóch sparingach z Kanadą są zwiastuny dobrej dyspozycji?

– Wiadomo, że forma jeszcze faluje, bo ma prawo falować. Ma być przygotowana na pierwszy występ w Berlinie. Mieliśmy ciężkie zajęcia, sam poczułem to w drugim meczu z Kanadą. Cieszy wygrana, bo to dobrze prognozuje.

A rywali z Berlina już rozpracowywaliście?

– Na razie czekamy na odprawy przed meczami, skupialiśmy się na naszej grze. Na pewno zajmiemy się rywalami, to będzie takie przypomnienie z mistrzostw Europy. Poza tym w Berlinie będzie trudniej, bo turniej jest ciężki i przyjdzie nam grać z najlepszymi zespołami. Każdy chce wywalczyć awans na igrzyska, mam nadzieję, że stanie się on naszym udziałem.

Twoja przygoda z siatkówką w ciągu ostatniego roku nabrała niesamowitego rozpędu.

– Rok temu o tej porze w Kielcach przygotowywałem się do gry w klubie. Na pewno nie wyobrażałem sobie, że to wszystko potoczy się właśnie tak, do tego tak szybko. Wszystko działo się w wielkim tempie, dla mnie nadzwyczaj dobrze. Wszystko mi wyszło, może poza wynikami w całym sezonie.

To nie był tak nieudany sezon, jak się go przedstawia. W każdej z imprez znaleźliście się w czołówce.

– Czegoś zabrakło, ale w gruncie rzeczy nie było aż tak źle. Czwarte miejsce w Lidze Światowej, trzecie miejsce w Pucharze Świata po jednej porażce, to dobre wyniki. Tak naprawdę nie wyszły nam tylko mistrzostwa Europy. Pokazaliśmy świetną grę, choćby kilkukrotnie pokonując Rosjan czy przełamując niemoc z Amerykanami. Z każdym zespołem potrafimy wygrać i to cieszy, a nam dobrze prognozuje.

Rozmawiał – Krzysztof Gaweł, Eurosport.Onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved