Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mateusz Bieniek jednak w składzie ME!

Mateusz Bieniek jednak w składzie ME!

fot. Katarzyna Antczak

We wtorkowy wieczór trenerzy reprezentacji Polski po konsultacji ze sztabem medycznym i zawodnikiem podjęli decyzję o oficjalnym zgłoszeniu Mateusza Bieńka do kadry na CEV Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017, które rozpoczynają się w najbliższy czwartek.

Przypomnijmy: w niedzielę nasz środkowy doznał urazu, który uniemożliwiał mu udział w zajęciach treningowych. – Nastąpiło uszkodzenie drugiego stopnia więzadła skokowo-strzałkowego przedniego, uszkodzenie mięśnia prostownika długiego palców i troczka prostowników – informował Jan Sokal, lekarz kadry.W poniedziałek jak badałem Mateusza, to byłem bardzo zaniepokojony, ponieważ stan jego nogi był zły. Na szczęście jego organizm spowodował, że stan na tyle się poprawił, że występ na mistrzostwach Europy jest niezagrożony. W mojej wieloletniej karierze zawodowej nie spotkałem się z przypadkiem tak szybkiego dochodzenia do sprawności, po tak poważnym urazie. Jak się okazuje, organizm człowieka, a szczególnie sportowca, pozostaje jednak wielką zagadką – powiedział Jan Sokal.

– Bardzo dziękuję naszemu doktorowi i fizjoterapeutom: Tomkowi Pieczce i Michałowi Roczkowi za to, że doprowadzili mnie do takiej dyspozycji, która pozwoli zagrać w mistrzostwach. Naprawdę to ich wielka zasługa. Jeszcze raz pięknie dziękuję – powiedział Mateusz Bieniek.

Sztab szkoleniowy i koledzy z reprezentacji dziękują również Andrzejowi Wronie, który w trybie natychmiastowym stawił się na finalne zgrupowanie przed turniejem i zapewnił sprawne prowadzenie zajęć treningowych.

(źródło: Facebook Andrzeja Wrony)

Drużyna narodowa jest już w Warszawie. Wieczorem trenowała na PGE Narodowym w składzie z Andrzejem Wroną. Mateusz Bieniek jeszcze odpoczywał.

W czwartek o 20.30 na PGE Narodowym inauguracyjny mecz biało-czerwonych w LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 z Serbią. Dwie godziny wcześniej zaplanowana jest ceremonia otwarcia.

źródło: Facebook, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved