Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mateusz Bieniek: Będzie to bardzo wymagające spotkanie

Mateusz Bieniek: Będzie to bardzo wymagające spotkanie

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Kolejnym rywalem biało-czerwonych podczas mistrzostw Europy będą Holendrzy. Gospodarze grupy D dotychczas dwa razy wygrali 3:0. – Grają u siebie, na pewno im to pomoże. Są niebezpieczną drużyną i zapowiada się ciekawe spotkania – powiedział przed niedzielnym pojedynkiem przyjmujący reprezentacji Polski, Artur Szalpuk.

Podczas przygotowań do kwalifikacji olimpijskich Polacy dwukrotnie zagrali z Holendrami. Podopieczni trenera Piazzy w Opolu wygrali tylko jednego seta. – Na wideo zastaliśmy uprzedzeni, że grają zupełnie inaczej, dużo lepiej. Trzeba sobie powiedzieć szczerze, że nie zaprezentowali dobrego poziomu w Opolu. Grają u siebie, na pewno im to pomoże. Są niebezpieczną drużyną i zapowiada się ciekawe spotkania – powiedział Artur Szalpuk. – Pamiętam, że wtedy w Opolu nie postawili nam się jakoś bardzo. Teraz grają dużo lepiej. Oglądaliśmy ich spotkanie i zagrali naprawdę dobry mecz. Tutaj będą napędzeni swoją publicznością, będzie to bardzo wymagające spotkanie, jednak jesteśmy zobligowani wygrać ten mecz – dodał Mateusz Bieniek.Holendrzy bardzo dobrze rozpoczęli udział w mistrzostwach Europy. W pierwszych dwóch meczach wygrali 3:0 z Ukrainą i Czarnogórą. – Na pewno liczba asów, które zrobiła drużyna z Holandii, szczególnie atakujący Nimir (Abdel-Aziz – przyp. red.), robi wrażenie. Ale też trzeba zobaczyć, co będzie w stanie zdziałać przeciwko naszej linii przyjęcia, czy będzie tak samo skuteczny. Na pewno trzeba będzie na niego uważać, ale tak jak na wielu innych zawodników. Po prostu trzeba grać swoją siatkówkę – stwierdził przyjmujący reprezentacji Polski.

Polacy mają za sobą jeden mecz. Nie bez problemów wygrali w nim z Estończykami. – Są rzeczy do poprawy, jednak najważniejsze jest, że wygraliśmy 3 punkty. Czasami nie w meczu nie idzie wszystko tak, jakby się chciało a w piątek był właśnie taki mecz. Estończykom bardzo wiele rzeczy wychodziło a my mieliśmy swoje problemy, jednak potrafiliśmy je w najważniejszych momentach rozwiązać – powiedział Bieniek.

źródło: opr. własne, Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved