Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Matej Patak musi udowodnić swoją przydatność

Matej Patak musi udowodnić swoją przydatność

fot. Katarzyna Antczak

Matej Patak w środowy meczu w Jastrzębiu wszedł na boisko w drugim secie, zastępując młodego atakującego Bartłomieja Lipińskiego. To było awaryjne rozwiązanie, a dyrektor sportowy AZS-u Częstochowa Ryszard Bosek twierdzi, że w piątek przeciwko MKS-owi Będzin powinien już zagrać na swojej nominalnej pozycji.

Słowak Matej Patak od początku sezonu ma problemy z kręgosłupem. Na dobrą sprawę zagrał tylko w jednym meczu – przeciwko Asseco Resovii Rzeszów, w którym wypadł naprawdę korzystnie. Potem nie wystąpił w Lubinie przeciwko Cuprum, a w kolejnych spotkaniach miał na boisku krótkie epizody bądź nie grał wcale. A jak będzie w piątek w spotkaniu z MKS-em Będzin?Mam nadzieję, że Matej będzie przydatny w grze już na sto procent – mówi Ryszard Bosek.Drużynie jest bardzo potrzebny zawodnik, który będzie zdobywał punkty z trudnych piłek, a on na początku sezonu pokazał, że jest w stanie. Normalnie trenuje już ponad tydzień, twierdzi, że nic go nie boli więc musi grać.

Co jeżeli w piątek znowu skończy się na chceniu i Matej Patak do gry drużyny wniesie niewiele? AZS Częstochowa prawdopodobnie rozwiąże ze Słowakiem kontrakt. – Bierzemy takie rozwiązanie pod uwagę, ale czekamy na to, co pokaże na boisku – dodaje Ryszard Bosek. – On zdaje sobie sprawę, że musi grać. Wiemy, że ma duże możliwości, nie chcielibyśmy się rozstawać, ale życie może nas do tego zmusić.

Jeżeli AZS pożegna się z Patakiem, będzie chciał pozyskać w jego miejsce dobrej klasy przyjmującego. – Mamy pewne propozycje, ale teraz nie ma co o tym mówić. Przed drużyną mecz z Będzinem, co będzie później, zastanowimy się po nim – podsumowuje Ryszard Bosek.

Więcej w serwisie czestochowa.sport.pl

źródło: czestochowa.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved