Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Martyna Świrad zawodniczką BKS-u

Martyna Świrad zawodniczką BKS-u

fot. smspzps.pl

MKS San-Pajda Jarosław został klubem partnerskim orlenligowego BKS-u PROFI CREDIT, a Martyna Świrad nową zawodniczką bialskiego klubu.

Martyna Świrad to 19-letnia środkowa, pochodząca z małego miasteczka z okolic Rzeszowa. Siatkówkę trenuje od 2011 roku, a swoje pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportu stawiała w klubie Olimp Czudec, w barwach którego grała w 3. lidze. Kolejnym przystankiem w karierze młodej środkowej bloku był klub MKS San-Pajda Jarosław, który reprezentowała w młodzieżowych mistrzostwach Polski. Ostatnie lata Martyna Świrad była uczennicą SMS-u PZPS Sosnowiec, a następnie SMS-u PZPS Szczyrk. Jak sama przyznaje, do jej największych sukcesów zalicza się gra w młodzieżowej reprezentacji Polski. Wraz z kadetkami zajęła m.in. 8. miejsce w mistrzostwach świata w Peru i 8. miejsce w mistrzostwach Europy w Bułgarii, a z juniorkami awansowała do mistrzostw świata, które już za tydzień rozpoczną się w Meksyku. W poprzednim sezonie wspólnie z San-Pajdą Jarosław zajęła 7. miejsce w mistrzostwach Polski juniorek.Przyjście Martyny Świrad do drużyny z Bielska-Białej jest owocem podjętej współpracy pomiędzy BKS-em PROFI CREDIT i klubem San-Pajda Jarosław. Na jej mocy oba kluby zostały klubami partnerskimi.

Tore Aleksandersen (trener BKS-u PROFI CREDIT BIelsko-Biała): – Martyna to bardzo utalentowana młoda środkowa bloku, która już na początku tego sezonu będzie wywierać presję na bardziej doświadczonych siatkarkach grających na jej pozycji. Jest jedną z tych zawodniczek, od których oczekujemy wiele w przyszłości. Z niecierpliwością czekam na współpracę z nią w kolejnych sezonach i cieszę się, że zdecydowała się wybrać BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved