Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Martyna Łukasik: Ustawiłyśmy sobie grę zagrywką

Martyna Łukasik: Ustawiłyśmy sobie grę zagrywką

Siatkarki Chemika Police odniosły w sobotę kolejne ligowe zwycięstwo. Podopieczne Marcelo Abbondanzy nie oddały bydgoszczankom ani jednego seta, jednak nie można powiedzieć, że było to dla nich łatwe spotkanie. – Początki pierwszego i trzeciego seta były dla nas trudne – przyznała po meczu Martyna Łukasik.

Bydgoszczanki prowadziły praktycznie na początku każdego z setów, w pierwszym i trzecim przewaga była jednak największa. – Początki pierwszego i trzeciego seta były dla nas trudne. Wydaje mi się, że wyszłyśmy w tych setach na boisko nie do końca na maksa skoncentrowane. Nic samo się nie wygra, więc musiałyśmy wrócić do naszej gry. Tak się stało i wygrałyśmy 3:0 – oceniła atakująca Chemika Police, Martyna Łukasik. Kluczem do sukcesu okazała się zagrywka. – Wydaje mi się, że to zagrywką ustawiłyśmy sobie grę. Odrzucałyśmy dziewczyny z Bydgoszczy od siatki, nie miały one najlepszego przyjęcia. Powodowało to, że dobrze grałyśmy i w obronie, i w bloku – oceniła Martyna Łukasik.

Siatkarki Chemika Police bardzo dobrze czytały grę Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Zanotowały aż 12 bloków, przy 4 rywalek. Prym wiodły Chiaka Ogbogu (5 bloków) i Iga Chojnacka (3). – Miałyśmy odprawę, podczas której trener wyraźnie powiedział, co mamy robić. Każda z nas idealnie spisała się pod względem realizowania tych założeń taktycznych – przyznała Martyna Łukasik. Z Pałacem Chemik zmierzy się niebawem raz jeszcze. 30.01 zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski. – Na pewno będzie to zupełnie inne spotkanie. To nie będzie już mecz ligowy, a walka o Puchar Polski. Bydgoszczanki na pewno podejdą do tego meczu z innym nastawieniem, tak samo my. Tutaj o awansie do dalszej fazy decyduje jeden mecz i na pewno musimy być gotowe na ciężki bój – powiedziała Łukasik.

Najbliższym meczem Chemika będzie jednak środowe starcie z Radomką Radom. Policzanki będą zdecydowanym faworytem, ale jak zapowiada Martyna Łukasik, podopieczne Jacka Skroka nie będą miały nic do stracenia i na pewno będą chciały powalczyć o każdy punkt. – Na pewno takie mecze nie są łatwe. Musimy do nich podejść w pełni skoncentrowane i wtedy wszystko ułoży się po naszej myśli – zakończyła atakująca mistrzyń Polski.