Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Martyna Łukasik: Mam nadzieję, że będzie tak dalej

Martyna Łukasik: Mam nadzieję, że będzie tak dalej

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police bardzo udanie otworzyły rywalizację w 1/8 finału Pucharu CEV. Polski klub rozgromił bowiem we własnej hali Sanaya Libby’s La Laguna 3:0. – Nastawiałyśmy się na trudne spotkanie. Nie lekceważyłyśmy przeciwnika. Podeszłyśmy do meczu w pełni skoncentrowane – stwierdziła po spotkaniu Martyna Łukasik.

W walce o ćwierćfinał Chemik rywalizuje z Sanaya Libby’s. Podczas pierwszego spotkania podopieczne Ferhata Akbasa bezlitośnie wykorzystały słabszą klasę rywala, osiągając pewne zwycięstwo we własnej hali. – Nastawiałyśmy się na trudne spotkanie. Nie lekceważyłyśmy przeciwnika. Podeszłyśmy do meczu w pełni skoncentrowane. W samym meczu bardzo dobrze realizowałyśmy nasze założenia i to, o czym trener mówił nam na odprawach. To był klucz do zwycięstwa – stwierdziła po meczu Martyna Łukasik. – Szanujemy przeciwnika, dlatego staramy się zachować skupienie w każdym meczu. To nieprzewidywalny zespół, czasami umiejący grać naprawdę nieźle. Czasem popełnia on za dużo błędów. W rewanżu spodziewamy się trudnego meczu, bo gramy u nich – dodała od siebie z kolei Irina Truszkina.Łukasik pochwaliła także zmienniczki, które również miały okazję pojawić się na parkiecie. Mimo tego poziom gry Chemika nie spadł, co odzwierciedlają wyniki poszczególnych setów. – Dobrze spisały się również rezerwowe, Ktokolwiek wchodził, dawał dobrą zmianę. Cały zespół zagrał bardzo dobrze, więc nie ma się do czego przyczepić – rzekła atakująca. Truszkina zaznaczyła również wagę dobrego serwisu. – Każdy mecz w siatkówce zaczyna się od zagrywki. Jeśli masz dobry serwis, masz łatwiejsze życie. Potem zaczyna się taktyka – powiedziała środkowa.

Obie siatkarki zgodnie jednak przyznają, że dotychczasowo kluczową rywalizacją były zmagania z Galatasaray. Mianowicie obie ekipy spotkały się w drodze do 1/8 finału. – Bez podwójnej wygranej z Galatasaray na pewno nie byłoby nas tutaj. Wygrałyśmy ten dwumecz w dobrym stylu, dlatego możemy dalej prezentować się w pucharze. Mam nadzieję, że będzie tak dalej – stwierdziła Łukasik.

źródło: Chemik Police TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved