Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Martyna Łukasik: Będziemy walczyć do ostatniej piłki

Martyna Łukasik: Będziemy walczyć do ostatniej piłki

fot. 058sport.pl

– Dla mnie nie liczy się to, kto znajduje się po drugiej stronie siatki. Za każdym razem wychodzę na parkiet i chcę wygrać za trzy punkty – mówi Martyna Łukasik. – Podobnie będzie w spotkaniach z zespołami z Wrocławia i Dąbrowy. Wyjdziemy na parkiet, zrobimy wszystko co w naszej mocy i miejmy nadzieję, że pozwoli to na zdobycie punktów do ligowej tabeli – dodaje skrzydłowa Trefla Proximy Kraków.

Jak minęła przerwa świąteczna? Baterie naładowane?Martyna Łukasik:Jak to zawsze bywa z przerwami świątecznymi… minęła bardzo szybko, wręcz za szybko. Spędziłam fantastyczny czas z najbliższymi, za którymi się stęskniłam. Przerwa minęła szybko, jednak zdążyłam odpocząć i co najważniejsze – naładować baterie na kolejną część ligowego sezonu.

Nowy Rok przywitany hucznie czy raczej spokojnie?

– Oczywiście, że spokojnie. 2018 rok przywitałam w Zakopanem.

Jakieś postanowienia noworoczne?

– Są! Po pierwsze, nie wstydzić się wyniku na maturze. Po drugie, cały czas rozwijać się pod względem siatkarskim. To są moje główne postanowienia, o które będę mocno walczyć, gdyż bardzo mi na nich zależy.

Przed wami dwa bardzo ważne spotkania z Impelem Wrocław oraz MKS-em Dąbrowa Górnicza. Cel to 6 punktów?

– Nie patrzę na to w ten sposób. Dla mnie nie liczy się to, kto znajduje się po drugiej stronie siatki. Za każdym razem wychodzę na parkiet i chcę wygrać za trzy punkty. Podobnie będzie w spotkaniach z zespołami z Wrocławia i Dąbrowy. Wyjdziemy na parkiet, zrobimy wszystko co w naszej mocy i miejmy nadzieję, że pozwoli to na zdobycie punktów do ligowej tabeli.

W drużynie z Wrocławia gra kilka zawodniczek, z którymi znasz się z gry w reprezentacjach młodzieżowych. Koleżeństwo trzeba będzie odstawić na bok. 

– (śmiech) Tak, to prawda. W zespole z Wrocławia grają zawodniczki, z którymi znam się ze zgrupowań reprezentacji. Jednak na czas meczu trzeba zapomnieć o koleżankach i po prostu zrobić swoje.

Następnie czekają was dwa spotkania z dwoma najsilniejszymi zespołami w tym sezonie – ŁKS-em Łódź oraz Chemikiem Police. Jak oceniasz szanse na punkty?

– Tak samo jak w spotkaniach z innymi zespołami. Będziemy walczyć do ostatniej piłki i zrobimy wszystko, aby w tych spotkaniach zdobyć jak największą ilość ligowych punktów. Tabela to jedno, a boisko to drugie. Już wielokrotnie mogliśmy się przekonać o tym, że nie zawsze wygrywają zespoły, które są wyżej w tabeli. Wyjdziemy na parkiet i damy z siebie 110%!

Koniec roku był w wykonaniu waszej drużyny całkiem dobry – punkty z BKS-em, wygrana z KSZO, walka z Developresem. Utrzymacie tę zwyżkową tendencję? 

– Chciałabym, żeby tak się stało. Mocno przepracowałyśmy poświąteczny okres treningowy. Pracowaliśmy nad nowymi elementami, poprawialiśmy schematy, które już w naszej drużynie funkcjonują. Teraz czas na sprawdzian, który nastąpi już w sobotę we Wrocławiu.

źródło: treflproxima.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved