Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Martyna Grajber: Wszystko zależało od nas

Martyna Grajber: Wszystko zależało od nas

fot. Krzysztof Cichomski - lsk.pls.pl

– Wszystko zależało w tym meczu od nas. Jeżeli popełniałyśmy masę błędów, tak jak w pierwszym secie i nie byłyśmy odpowiednio nastawione, to set należał do rywalek, a jak dyktowałyśmy warunki na boisku, nawet nie grając naszego maksa, bo myślę było to 30% naszych umiejętności, to wynik wyglądał zupełnie inaczej – powiedziała po wygranym przez Chemika Police meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Martyna Grajber, która z konieczności zagrała na pozycji libero.

Mecz z KSZO nie zaczął się dla was dobrze, ale potem się rozkręciłyście i ostatecznie skończyło się 3:1.Martyna Grajber: – To był dla nas trudny mecz, myślę także z tego względu, że dużo się ostatnio wydarzyło, było trochę wyjazdów. Zagraliśmy dobry mecz  w Lidze Mistrzyń z zespołem z Bukaresztu, który wygraliśmy. Do tego doszła też kontuzja Oli Krzos rano w dniu meczu i być może ta nasza atencja nieco spadła. To trochę rozbija zespół, jeżeli chodzi o mental. Nie można powiedzieć, że jesteśmy rozbite fizycznie, chociaż może i te podróże mają na to też wpływ, ale bardziej na to nasze rozluźnienie wpłynęła właśnie kontuzja Oli, zmiana pozycji na boisku. W damskiej siatkówce ważną rolę odgrywa głowa i dlatego ten pierwszy set nam uciekł. Nasze nastawienie od początku powinno być takie jak w kolejnych trzech setach.

Zaczęłyście tego seta dobrze, miałyście kilka punktów przewagi. Potem pomyślałyście więc, że to już pójdzie łatwo, szybko i przyjemnie?

– Dokładnie tak. Na początku takie jakby potwierdzenie, że jednak będzie łatwo, nie zawsze sprzyja dalszym losom seta. Dziewczyny z Ostrowca Świętokrzyskiego nie miały nic do stracenia, rzuciły na szalę wszystko, co miały najlepszego, niektóre z nich podejrzewam zagrały mecz życia. Chwała im za to, aczkolwiek wszystko zależało w tym meczu od nas. Jeżeli popełniałyśmy masę błędów, tak jak w pierwszym secie i nie byłyśmy odpowiednio nastawione, to set należał do nich, a jak dyktowałyśmy warunki na boisku, nawet nie grając naszego maksa, bo myślę było to 30% naszych umiejętności, to wynik wyglądał zupełnie inaczej.

Zagrałyście całym zespołem, bo weszły zmienniczki i także pomogły.

– Na pewno, ale w przypadku takich meczów najważniejsze jest to, żeby nie popełniać swoich błędów, bo to nakręca te słabsze zespoły. One grają na pełnym ryzyku i często wiele im wychodzi. Czasem wystarczy wtedy spokojnie wprowadzić  piłkę i dać im pograć, wiedząc, że same mamy dobrze funkcjonujące inne elementy, jak blok, obrona. Pierwszy set to była właśnie masa naszych błędów i dlatego go przegrałyśmy.

Niektórzy podkreślają, że mecze z zespołami niżej notowanymi są trudniejsze niż te z czołówką. Potwierdzasz taką opinię?

– Zdecydowania tak. Minusem lidera jest to, że jest faworytem w każdym meczu i każdy chce mu w każdym meczu urwać jak najwięcej. Rywal gra na pełnym ryzyku, czasami wręcz wkalkulowują ewentualną przegraną, a jeżeli wygra, to tylko wzniesie ich na wyższy poziom. On może, a my musimy i to jest taka różnica.

Z konieczności musiałaś zastąpić Olę Krzos na pozycji libero. Dla ciebie to była trudna sytuacja, czy szybko się z tym oswoiłaś?

– Nie mam z tym żadnego problemu, nie raz mnie już taka sytuacja spotkała. To była dość późna decyzja, bo Ola jeszcze trenowała praktycznie połowę rozruchu. Takie sytuacje się zdarzają i oby już się nie powtórzyła. Skoro już się zdarzyła, to paradoksalnie dobrze, że teraz, a nie przed najważniejszymi meczami, bo potrzebujemy tej zawodniczki.

Teraz przed wami ciężki okres, bowiem czeka was wyjazd do Moskwy, potem Wrocławia, zagracie też w Łodzi i Nysie.

– Przed nami ciężkie dni, praktycznie w ogóle nie będziemy wracały do domu. Tak to wygląda i trzeba przetrwać ten ciężki okres i modlić się o zdrowie, pracować spokojnie. Musimy wygrywać to, co trzeba i nastawiać się już na play-off.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved