Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Martyna Grajber: Trzeba się cieszyć ze zwycięstwa mimo średniej dyspozycji

Martyna Grajber: Trzeba się cieszyć ze zwycięstwa mimo średniej dyspozycji

fot. volleymasters.ch

Choć Polki wygrały cztery sety w sparingu z Czeszkami, ich gra momentami była daleka od idealnej. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ szczyt formy szykowany jest na kwalifikacje do igrzysk olimpijskich, a następnie na mistrzostwa Europy. – Trzeba się cieszyć z tego, że wygrałyśmy, pomimo momentami naszej nie do końca finezyjnej gry. Udało się wygrać wszystkie sety z Czeszkami i mimo innego etapu przygotowań to są spotkania, które powinniśmy rozstrzygać na swoją korzyść – oceniła Martyna Grajber.

Turniej towarzyski w Ostrowcu Świętokrzyskim jest jedną z form przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się za dwa tygodnie. Polki nie są jeszcze w optymalnej dyspozycji, co było widać w trakcie starcia z Czeszkami. – Trzeba się cieszyć z tego, że wygrałyśmy, pomimo momentami naszej nie do końca finezyjnej gry. Udało się wygrać wszystkie sety z Czeszkami i mimo innego etapu przygotowań to są spotkania, które powinniśmy rozstrzygać na swoją korzyść. Momentami nie wyglądało to fantastycznie, dlatego należy być zadowolonym z dobrego rezultatu – podkreśliła Martyna Grajber.W piątkowym meczu jednym z atutów biało-czerwonych była zagrywka. Polki seriami zdobywały punkty tym elementem. – Znowu zafunkcjonowała nasza zagrywka, choć też jasno trzeba powiedzieć, że najsłabszym elementem Czeszek jest właśnie przyjęcie, dlatego musiałyśmy to wykorzystać. Momentami szły naprawdę fajne serie na zagrywce, dziewczyny potrafiły to wykorzystać. Myślę, że to jest jeden z naszych atutów, który powinnyśmy wykorzystać na kwalifikacjach – zauważyła przyjmująca.

W tegorocznym sezonie kadrowym siatkarki nie mogą narzekać na nudę. Tuż po zakończeniu turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim Polki mają zaplanowany start w turnieju o Puchar Gubernatora okręgu kaliningradzkiego, z udziałem reprezentacji Belgii, Niemiec i Rosji (24–26 lipca). – W tym sezonie jakoś tak wszystko leci, że nie ma czasu na odpoczynek, sparingi w Rosji będą takim elementem wdrażającym nas do gry, bo po takim maratonie, jaki był w Lidze Narodów, troszkę to ciśnienie spadło i myślę, że dobrze jest wejść przed takim turniejem w granie i dni meczowe – dodała 24-latka.

Biało-czerwone mają prawo odczuwać zmęczenie – najpierw wygrały Montreux Volley Masters, potem dość niespodziewanie awansowały do Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów. Turniej w Nanjing dla Polek trwał do 4 lipca, a już 2 sierpnia rozpocznie się turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Z kolei mistrzostwa Europy startują 23 sierpnia. – Naprawdę ciężko w tym sezonie mówić o łapaniu oddechu, ale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że sezon będzie bardzo wymagający i trudny. Nie ma co się nad tym zastanawiać, trzeba po prostu iść do przodu – zakończyła Martyna Grajber.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved