Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Martyna Grajber: Pokazałyśmy, że Chemik nadal stanowi mocną siłę w tej lidze

Martyna Grajber: Pokazałyśmy, że Chemik nadal stanowi mocną siłę w tej lidze

fot. lsk.pls.pl

Puchar Polski po roku przerwy wraca do Polic. To siódmy tytuł w historii klubu. W finale zespół Chemika Police pokonał Developres Rzeszów 3:0, a ostatni mecz nyskiego Final Four nieoczekiwanie był dość jednostronny. – Jestem bardzo szczęśliwa, że przy tak wyrównanej stawce drużyn z czołówki tabeli LSK udało nam się dwukrotnie zwyciężyć po 3:0 (w półfinale policzanki pokonały ekipę Grot Budowlanych Łódź – przyp. red.) i były to zespoły, które przez niektórych stawiane były w roli faworyta – mówiła zaraz po zdobyciu trofeum Martyna Grajber, najlepiej zagrywająca zawodniczka Final Four Pucharu Polski.

Piotr Woźniak: Choć to siódmy Puchar Polski dla Chemika Police, to ten sukces smakuje chyba szczególnie, bo wielu głośniej lub ciszej mówiło o tym, że po raz pierwszy od kilku lat nie jesteście faworytem w meczu z Developresem SkyRes Rzeszów. Tym bardziej, że to w szóstce rywalek było więcej byłych triumfatorek w tym turnieju. Czy twoim zdaniem też jest to niespodzianka?Martyna Grajber: Czy niespodzianka? Nie, wydaje mi się, że w naszych szeregach też było dużo zawodniczek, które już raz sięgnęły po to trofeum. Wracając do tematu to cieszę się, że te prognozy się nie sprawdziły. Ten finał wbrew temu co pokazuje wynik był bardzo wyrównany. Ja wierzyłam w nasz zespół, wiedziałam, że jesteśmy po prostu mocniejsze. W ostatnich spotkaniach udawało nam się przełamać rywalki kilkukrotnie w końcówce. Jestem bardzo szczęśliwa, że przy tak wyrównanej stawce drużyn z czołówki tabeli LSK udało nam się dwukrotnie zwyciężyć po 3:0 (w półfinale policzanki pokonały ekipę Grot Budowlanych Łódź – przyp. red.) i były to zespoły, które przez niektórych stawiane były w roli faworyta. Pokazałyśmy, że Chemik nadal stanowi mocną siłę w tej lidze.

Imponujące było to do jakiego stopnia udało wam się wyeliminować z ataku lewe skrzydło rzeszowianek. Możesz uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić receptę na pokonanie rzeszowianek w finale?

Myślę, że w obu spotkaniach kluczowa była zagrywka, bo zarówno Budowlane, jak i Developres miały momentami swoje kłopoty w przyjęciu. Wiedziałyśmy, że gra rzeszowianek opiera się na skrzydłach i zatrzymanie chociaż jednego z nich było w finale naszym kluczem do sukcesu.

Czy taki sukces już ostatecznie utwierdził cię w decyzji, że niełatwa decyzja o zmianie barw klubowych z Budowlanych Łódź na drużynę mistrzyń Polski była słusznym krokiem w dalszej karierze?

Na pewno była to trudna decyzja, aczkolwiek takie zmiany też są potrzebne. Życie sportowców opiera się na ciągłych zmianach i podejmowaniu decyzji, które zazwyczaj są bardzo trudne. Tak jak mówisz, takie sukcesy tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że zrobiłam krok w dobrą stronę. Myślę, że będzie to sezon, który sprawi, że bardzo się rozwinę. To duża radość dla mnie, że miałam okazję obronić zeszłoroczny tytuł grając już w nowych barwach.

W zeszłym roku też wzniosłaś do góry Puchar Polski. Czy dzięki temu podeszłaś do niedzielnego finału z większym dystansem?

Myślę, że tak. O dziwo ten mecz finałowy grałam zupełnie spokojnie co mi się nie zdarza (uśmiech). Dużo bardziej się denerwowałam podczas półfinału, więc niewykluczone, że ten spokój jako czynnik emocjonalny odegrał rolę w zdobyciu tego pucharu. W niedzielę wiedziałam, że pójdziemy po swoje i po prostu uda się odzyskać ten tytuł dla Chemika.

Wydaje się, że teraz będziecie miały trochę czasu na zaczerpnięcie oddechu. Tym bardziej, że ostatni mecz w fazie zasadniczej nie zmieni już tego, że będziecie liderem po tej części sezonu. Jak wykorzystacie najbliższe kilka dni?

Na pewno będziemy chciały odpocząć. Tak, pierwsze miejsce po fazie zasadniczej już mamy, To jest dla nas równie ważny mecz, jak te ostatnie, dlatego musimy się na nim bardzo skupić. Nie może być mowy o odpuszczaniu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved