Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Martyna Grajber: To naprawdę cenny punkt

Martyna Grajber: To naprawdę cenny punkt

Biało-czerwone turniej w Jiangmen zakończyły ze zdobytym tylko jednym punktem. Polki po porażkach 0:3 z Chinkami i 1:3 z USA w czwartek przegrały 2:3 z Turcją. – Na pewno brawa, że udało się postawić Turczynkom. To zespół, który jest obecnie na pierwszym miejscu w tabeli, na pewno to bardzo silna drużyna. Niestety po dwóch setach udało im się zmienić coś, czego nie potrafiliśmy zatrzymać – przyznała po meczu Martyna Grajber.

Po dwóch bardzo dobrych setach Polki nie potrafiły postawić kropki nad i. Turczynki zdołały doprowadzić do tie-breaka i w nim również okazały się lepsze. – Na pewno brawa dla nas, że po dwóch takich porażkach potrafiliśmy się podnieść mentalnie, bo trudno jest wrócić do dobrej gry po ciężkich przegranych, gdzie odczułyśmy to mocno na własnej skórze. Na pewno brawa, że udało się postawić Turczynkom. To zespół, który jest obecnie na pierwszym miejscu w tabeli, na pewno to bardzo silna drużyna. Niestety po dwóch setach udało im się zmienić coś, czego nie potrafiliśmy zatrzymać. Zmieniono atakująca na lewą stronę, weszła atakująca, one były silniejsze w ofensywie i nie udało nam się ich zatrzymać – podsumowała Martyna Grajber.

Od trzeciego seta dobrą zmianę dała Gözde Yilmaz, która wsparła najlepiej punktującą Turczynkę – Ebrar Karakurt. Yilmaz zdobyła 16 punktów a Karakurt – 30. Najlepiej punktująca Polka – Magdalena Stysiak na swoim koncie zapisała 17 oczek. – Kluczowa była zmiana ze strony Turcji, która nastąpiła po tych dwóch setach. One bardzo dobrze zareagowały. Troszkę słabiej zaczęłyśmy zagrywać, przez co Turczynki mogły szybciej rozgrywać i rozprowadzać nasz blok. To u nas zawiodło. Brawa, że po dwóch porażkach udało się postawić tej drużynie, bo to naprawdę cenny punkt i przetarcie przed najbliższym europejskim graniem – przyznała Grajber.

Porażka z Turczynkami i wyraźne zwycięstwo Japonek nad Tajkami sprawiły, że biało-czerwone spadły na 7. miejsce w tabeli Siatkarskiej Ligi Narodów. Biało-czerwone podobnie jak Azjatki wygrały 7 meczów oraz zgromadziły tyle samo punktów co wyprzedzające je Japonki (21), ale mają gorszy stosunek setów i małych punktów.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl