Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Martyna Grajber: Momentami grałyśmy dla siebie, a momentami dla Dominikany

Martyna Grajber: Momentami grałyśmy dla siebie, a momentami dla Dominikany

– Momentami grałyśmy dla siebie, a momentami dla Dominikany. Rywalki nie grały żadnych fajerwerków. Byłyśmy dobrze przygotowane tak taktycznie, dobrze czytałyśmy ich grę. Niestety, przez własne błędy w połowie setów i oddawane piłki za darmo dochodziło do końcówek, które nam uciekały – powiedziała po wygranej z Dominikaną Martyna Grajber, przyjmująca reprezentacji Polski.

Siatkarki reprezentacji Polski odniosły kolejne zwycięstwo w Lidze Narodów. Tym razem pokonały Dominikanę 3:2. Jednak w trakcie spotkania pokazały dwa oblicza. – Momentami grałyśmy dla siebie, a momentami dla Dominikany. Rywalki nie grały żadnych fajerwerków. Byłyśmy dobrze przygotowane tak taktycznie, dobrze czytałyśmy ich grę. Niestety, przez własne błędy w połowie setów i oddawane piłki za darmo dochodziło do końcówek, które nam uciekały – powiedziała Martyna Grajber, jedna z podstawowych zawodniczek reprezentacji Polski. Nie ukrywa ona, że drużyna odczuwa już trudy walki w Lidze Narodów. – Wiadomo, że zmęczenie narasta, bo Liga Narodów to jest bardzo trudny turniej. Mocno obciąża psychicznie, ale również fizycznie, bo to jest pięć tygodni grania, często poza granicami kraju. Na to trzeba być przygotowanym – dodała przyjmująca kadry.

Mimo, że biało-czerwone prowadziły z rywalkami już 2:0, to kropkę nad i postawiły dopiero w granym na przewagi tie-breaku. – Zabrakło nam konsekwencji w grze w trzecim secie. Nie robiliśmy tego, co wiedzieliśmy, graliśmy zupełnie odwrotnie. Później ten mecz zaczął się od nowa. Dominikanki nabrały ochoty do gry. Zaczęły grać coraz lepiej, popełniały mało błędów. Cieszę się, że wyszliśmy obronną ręką z tej trudnej sytuacji – powiedział Jacek Nawrocki.

Dzięki wygranej z Dominikaną Polki praktycznie zapewniły sobie udział w Final Six. Może się więc okazać, że do ostatniego meczu w fazie grupowej, w którym zmierzą się z Koreankami, będą mogły podejść na większym luzie. – Koreanki do każdego meczu podchodzą bardzo poważnie. Do składu wróciła Kim, dzięki czemu jest to już zupełnie inny zespół. Wczoraj miały Dominikanki na widelcu, ale doskonała gra De La Cruz sprawiła, że Dominikanki jednak wygrały. Dla nas będzie to kolejny mecz, w którym będziemy chcieli odnieść zwycięstwo – zakończył trener reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl