Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Martyna Grajber: Klubowe niepowodzenia możemy powetować w kadrze

Martyna Grajber: Klubowe niepowodzenia możemy powetować w kadrze

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarki, które rywalizowały o najwyższe cele w Lidze Siatkówki Kobiet, nie miały zbyt wiele czasu na odpoczynek. Tuż po zakończeniu zmagań stawiły się na zgrupowaniu, by następnie udać się do Montreux, gdzie rozgrywany jest turniej Volley Masters. Już we wtorek Polki rozegrają pierwszy mecz, a ich rywalkami będą reprezentantki Japonii. – Na pewno dużym wyzwaniem będzie dla nas wejście na poziom międzynarodowy, bo nie oszukujmy się, nasza liga nie jest tak wymagająca, a nie wszystkie z nas rywalizowały w Lidze Mistrzyń. W dodatku żadna polska drużyna nie wyszła z grupy. Będziemy więc musiały trochę się przestawić i wskoczyć na najwyższe obroty – skomentowała Martyna Grajber.

Już we wtorek Polki zainaugurują zmagania w turnieju Montreux Volley Masters. Czasu na przygotowania nie było zbyt wiele, bowiem niedawno zakończyły się rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet. Czy dla zawodniczek lepiej jechać na zgrupowanie kadry praktycznie z marszu? Czy jednak wolałyby mieć więcej czasu na odpoczynek? – Z jednej strony dobrze, z drugiej źle, bo płynne przejście na pewno gwarantuje utrzymanie rytmu meczowego i zachowanie wypracowanej w trakcie sezonu formy. Na minus działa jednak to, że tak naprawdę mamy bardzo mało czasu, żeby zgrać się z dziewczynami, mimo że co roku na obozach reprezentacyjnych spotyka się podobna kadra. Taką sytuację oceniłabym jednak pozytywnie, bo dłuższa przerwa mogłaby skutkować rozleniwieniem i negatywnie odbić się na naszej formie. Trener Jacek Nawrocki powiedział nam ostatnio fajną rzecz, że te z nas, które nie osiągnęły w klubach swoich celów, mogą teraz odbić to sobie w reprezentacji – zdradziła przyjmująca.W szwajcarskim turnieju rywalami biało-czerwonych będą odpowiednio Japonki, Chinki i Niemki. Co Martyna Grajber może powiedzieć o przeciwniczkach i na co stać Polki? – Na pewno dużym wyzwaniem będzie dla nas wejście na poziom międzynarodowy, bo nie oszukujmy się, nasza liga nie jest tak wymagająca, a nie wszystkie z nas rywalizowały w Lidze Mistrzyń. W dodatku żadna polska drużyna nie wyszła z grupy. Będziemy więc musiały trochę się przestawić i wskoczyć na najwyższe obroty. Żartów nie ma, ale myślę, że w tym sezonie powinnyśmy grać o najwyższe cele, a nie tylko sprawiać niespodzianki. Będziemy starały się dać opór najsilniejszym – stwierdziła siatkarka Chemika Police.

* Cała rozmowa Adriana Brzozowskiego dostępna na portalu Polsat Sport

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved