Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Martyna Grajber: Jesteśmy w gotowości i czekamy na dalsze informacje

fot. Michał Szymański

– Dopiero kilka dni temu władze klubu w porozumieniu z trenerem i również z nami zdecydowały się na przerwanie treningów do 26 marca włącznie. Dalsze informacje będziemy przekazywać sobie na bieżąco. Bardzo chcemy wznowić treningi, bo Chemik Police ma jeszcze jedno ważne trofeum, które ma okazję zdobyć w tym sezonie jest to Puchar CEV – zaznaczyła Martyna Grajber, kapitan Grupy Azoty Chemika Police.

W związku z pandemią koronawirusa zawieszono rozgrywanie meczów. Drużyny przerwały również treningi. – My, jeżeli chodzi o żeńskie zespoły, to z tego co wiem byłyśmy najdłużej trenującą drużyną. Dopiero kilka dni temu władze klubu w porozumieniu z trenerem i również z nami zdecydowały się na przerwanie treningów do 26 marca włącznie. Dalsze informacje będziemy przekazywać sobie na bieżąco. Bardzo chcemy wznowić treningi, bo Chemik Police ma jeszcze jedno ważne trofeum, które ma okazję zdobyć w tym sezonie jest to Puchar CEV, także będziemy się starali wrócić do treningów i postaramy się rozegrać ten puchar – powiedziała Martyna Grajber.Oficjalna informacja co dalej z rozgrywkami Ligi Siatkówki Kobiet ma zostać ogłoszona pod koniec marca. Niewykluczone, że rozgrywki zostaną zakończone a końcową klasyfikacją będzie ta po fazie zasadniczej. – Jeżeli chodzi o nas to być może gdyby taki rozwój sytuacji nastąpił, gdyby miejsca miały być przyznane po rundzie zasadniczej – wiadomo, może nie będzie to smakowało tak samo jak odebranie medalu po ostatnim meczu rozgrywek, ale pierwszy raz widzimy jak bardzo przydatna jest runda zasadnicza. To nie jest tylko okres gry klubów, w którym układamy sobie pozycję na play-off. Mając taką sytuację, której nikt się nie spodziewał, którą nie da się wkalkulować w rozgrywki mamy jakiś punkt zaczepienia odnośnie kolejnych decyzji. Na pewno Chemik Police będzie się cieszył z każdej decyzji – przyznała przyjmująca Grupy Azoty Chemika Police. – Jesteśmy w gotowości i czekamy na dalsze informacje. Jeżeli takie będą decyzje, to myślę, że i tak będzie zasłużenie, bo po to właśnie zespoły starają się grać równo, zajmować pierwsze pozycje w tabeli przez cały sezon, żeby gdzieś tego mogły być później owoce – dodała.

Klub z Polic ogłosił, że przedłużony został kontrakt z trenerem Ferhatem Akbasem. – Ja uważam, że to bardzo dobre posunięcie ze strony klubu ze względu chociażby na wyniki. Nie wiem jak wyjaśni się sprawa z zakończeniem sezonu, ale do tej pory wszystkie ważniejsze zespoły wygraliśmy czy to Superpuchar czy Puchar Polski, mistrzostwo Polski o  którym musi zadecydować liga, to czego chcieć więcej. Jeszcze gdzieś w naszych głowach jest Puchar CEV, który chcemy dograć i na pewno będziemy się do niego przygotowywać. Nie zrezygnujemy z niego. Jeżeli chodzi o trenera to ja uważam, że to była bardzo dobra decyzja ze strony klubu – podkreśliła Grajber.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved