Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Martyna Grajber: Od dawna Polska nie była tak bliska wygrania meczu z Serbią

Martyna Grajber: Od dawna Polska nie była tak bliska wygrania meczu z Serbią

fot. fivb-org

Siatkarki reprezentacji Polski nie były faworytkami starcia z mistrzyniami świata. Podopieczne Jacka Nawrockiego postawiły rywalkom jednak trudne warunki i mało zabrakło do doprowadzenia do tie-breaka. – Na razie jest w nas bardzo duży smutek i rozgoryczenie. Myślę, że od dawna reprezentacja Polski kobiet nie była tak bliska wygrania meczu z Serbią – przyznała po meczu Martyna Grajber.

Przyjmująca reprezentacji Polski nie ukrywała po zakończeniu spotkania dużego rozczarowania. – Na pewno ta porażka będzie bolała dwa razy mocniej, bo wiedziałyśmy, że ten mecz można było wygrać. Serbia nie była w najwyższej formie. W czwartym secie było nawet pięć punktów przewagi i powinnyśmy tego seta dociągnąć do końca i walczyć w piątej partii. W tie-breaku wiadomo jest już loteria – przyznała siatkarka Chemika Police. – Na razie jest w nas bardzo duży smutek i rozgoryczenie. Myślę, że od dawna reprezentacja Polski kobiet nie była tak bliska wygrania meczu z Serbią – dodała Martyna Grajber.Polki bardzo dobrze weszły w to spotkanie. – W pierwszym secie grałyśmy bardzo dobrze w każdym elemencie. Przede wszystkim ułożyłyśmy sobie grę w tym secie zagrywką, Serbia miała problemy z przyjęciem, my kończyłyśmy kontrataki – przyznała Martyna Grajber. Potem było już trudniej. –  Trochę się wszystko zmieniło, jak dziewczyny z Serbii zaczęły lepiej przyjmować i nasz blok często był lotny. Walka jednak była przez cały mecz, może poza trzecim wysoko wygranym przez Serbki setem – analizowała siatkarka.

Mimo porażki biało-czerwone pozostawiły po sobie dobre wrażenie i po raz kolejny pokazały, że są groźnym zespołem dla każdego. – Miłe są komentarze, że to spotkanie pomimo tego, że nie udało się wygrać mogło się podobać. Cieszę się, że nie zawiodłyśmy po względem widowiska i z tego, że przyszło naprawdę dużo ludzi, którzy chcieli zobaczyć walkę, zaangażowanie i duże emocje. Tego nie można nam odmówić – powiedziała Grajber. Kolejną, ostatnią już szansę kwalifikacji olimpijskiej Polki najprawdopodobniej będą miały w styczniu. Teraz przed Polkami mistrzostwa Europy.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved