Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Martin Olejnak zaczyna przygodę z Niemcami

Martin Olejnak zaczyna przygodę z Niemcami

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Tuż przed zakończeniem 2016 roku niemiecka federacja siatkarska ogłosiła nazwisko nowego trenera niemieckich siatkarzy plażowych. Został nim dobrze znany z pracy w Polsce Martin Olejnak.

Olejnak w przeszłości był trenerem austriackiej pary Robert Nowotny/Peter Gartmayer, którzy zagrali na igrzyskach w Atenach. W tym roku natomiast Martin Olejnak zakończył współpracę z reprezentacją Polski mężczyzn w siatkówce plażowej. Przez 6 lat pracował m.in. z jedną z naszych najlepszych par, czyli duetem Fijałek/Prudel. – Nie chciałbym nikogo urazić moją wypowiedzią, ale niemiecka siatkówka plażowa jest bardziej zorientowana na sukcesy. Każdy wie dodatkowo, co chce osiągnąć w swojej karierze – powiedział Martin Olejnak, dodając po chwili: – Teraz muszę zorientować się, jak to wszystko funkcjonuje i podjąć jak najlepsze kroki.

W latach 2014-2012 Olejnak był również trenerem austriackich sióstr Doris i Stefanie Schwaiger. Jednak tym razem prowadzenie żeńskiej reprezentacji nie było w jego kręgu zainteresowań. – Gdybym miał wybór, chciałbym pracować z męskimi duetami – zakończył Olejnak.źródło: beach-volleyball.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved