Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Martin Olejnak: Nie ukrywam, że w Rio mogło być lepiej

Martin Olejnak: Nie ukrywam, że w Rio mogło być lepiej

fot. archiwum

– W plażówce męskiej poziom jest zdecydowanie bardziej wyrównany niż parę lat temu. Czas Kantora z Łosiakiem jeszcze przyjdzie – mówi były już trener polskich siatkarzy plażowych, Martin Olejnak.

Dlaczego nie jesteś już coachem kadry polskiej?Martin Olejnak:Formalnie jeszcze jestem. Mam ważną umowę z PZPS-em do końca listopada. Wasza federacja zaproponowała mi przedłużenie współpracy na kolejne lata, ale czułem, że dla dobra mojego oraz polskiej siatkówki plażowej będzie lepiej, jak nie będę już kontynuował pracy w Polsce.

Uznałeś, że 6 lat pracy z Fijałkiem/Prudlem oraz kolejne z innymi parami kadrowymi to za dużo?

Odpowiem tak. Jak skończyłem po ośmiu latach pracę z austriacką parą Schwaiger/Schwaiger, to w kolejnym sezonie sięgnęła ona po złoto mistrzostw Europy. I oby coś takiego spotkało którąś z polskich par.

Zmian w polskiej plażówce ciąg dalszy. Fijałek/Prudel rozstają się. Myślisz, że medal w Rio by to zmienił? Czy najlepsza para w historii polskiej siatkówki plażowej musiała się rozstać?

Moim zdaniem nawet medal w Rio nic by nie zmienił. Powód był prosty – różnice nie do pogodzenia.

Wróćmy do Rio. Kantor/Łosiak przegrali baraż z parą Nicolai/Lupo 13:15. Włosi potem zdobyli srebro. Zgodzisz się, że poziom światowej siatkówki po Londynie bardzo podskoczył?

W plażówce męskiej poziom jest zdecydowanie bardziej wyrównany niż parę lat temu. Czas Kantora z Łosiakiem jeszcze przyjdzie. Julius Brink w Pekinie nie wyszedł z grupy, a w Londynie był mistrzem olimpijskim. Ważne będzie natomiast, czy chłopaki wyciągną wnioski z tego wyniku w Rio, bo nie ukrywam, że mogło być lepiej.

A co będzie z tobą? Słyszałem o tropie niemieckim…

Cztery razy reprezentowałem na igrzyskach olimpijskich obce ekipy. Polską, a wcześniej austriacką. Teraz mam jedno duże marzenie. Bardzo chciałbym chociaż raz być na IO w ekipie mojego kraju. Te kolejne cztery lata to chyba ostatnia szansa dla mnie oraz słowackiej siatkówki plażowej. Nie ukrywam, że mam też propozycję z Niemiec. W grudniu będę musiał podjąć decyzję.

Więcej na profilu fb Beach Volley World

źródło: Beach Volley World

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved