Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Ziółkowska: Mogłyśmy zagrać dużo lepiej

Marta Ziółkowska: Mogłyśmy zagrać dużo lepiej

fot. lsk.pls.pl

W środę Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz rozegrał zaległe spotkanie z Wisłą Warszawa. Bydgoszczanki pokonały swoje oponentki, zdobywając cenne punkty do tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Mimo zwycięstwa bez straty seta „Pałacanki” nie były zadowolone ze swojego występu. – Nie był to nasz najlepszy mecz. Popełniłyśmy bardzo dużo zbędnych błędów. Mogłyśmy zagrać dużo lepiej, ale ważne, że zdobyłyśmy te trzy punkty – stwierdziła po spotkaniu Marta Ziółkowska.

Przed spotkaniem praktycznie wszyscy wieścili zwycięstwo drużyny z Bydgoszczy. W dwóch pierwszych odsłonach Pałac bardzo wyraźne zdominował swoje rywalki. Wisła stawiła opór w trzeciej odsłonie, lecz ostatecznie warszawianki wypuściły swoją szansę z rąk. Tym samym podopieczne Piotra Mateli odniosły zwycięstwo, choć sam trener nie był z niego zadowolony. – Łatwo i przyjemnie było tylko od połowy pierwszego seta. Początek mieliśmy nerwowy i przede wszystkim niepotrzebne nerwy w trzeciej partii. Wystarczyło dać tam trochę więcej emocji i agresji, co pokazaliśmy w końcówce, przejmując kontrolę nad spotkaniem. Tak jednak powinien wyglądać cały mecz – stwierdził szkoleniowiec.Negatywnie o postawie drużyny wypowiedziała się także Marta Ziółkowska. – Nie był to nasz najlepszy mecz. Popełniłyśmy bardzo dużo zbędnych błędów. Mogłyśmy zagrać dużo lepiej, ale ważne, że zdobyłyśmy te trzy punkty. Nie wyobrażam sobie zresztą, że mogłoby być inaczej. Mamy jeszcze dużo do poprawy, musimy wrócić do wygrywania meczów i zdobywania punktów, co stanie się, gdy przestaniemy popełniać takie błędy – powiedziała zawodniczka.

Mateli szczególnie w pamięci zapadł trzeci set wygrany zaledwie do 23. Sternik „Pałacanek” jasno zadeklarował swoją dezaprobatę do tego rezultatu, tym bardziej że na horyzoncie pojawia się bardzo ważny mecz z Eneą PTPS Piłą. – Cieszą te punkty. To był zaległy mecz i z tyłu głowy wisiało, że trzeba zrobić swoje. Ten trzeci set nie był jednak taki, jak sobie zakładaliśmy. Porozmawiałem już o tym z dziewczynami, gdyż nie może to wyglądać w ten sposób. Teraz zapominamy już o meczu z Wisłą i skupiamy się na spotkaniu z Piłą – rzekł trener.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved