Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marta Ziółkowska: Każda porażka nas boli

Marta Ziółkowska: Każda porażka nas boli

fot. lsk.pls.pl

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz obecnie boryka się z problemami formy. Drużyna gra bowiem poniżej oczekiwań, przez co jej pozycja w tabeli nie nawiązuje do zeszłorocznych sukcesów. Sytuacja nie uległa zmianie w niedzielę, gdyż „Pałacanki” musiały we własnej hali uznać wyższość DPD Legionovii Legionowo. – Każda porażka nas boli, szczególnie te we własnej hali – powiedziała po meczu Marta Ziółkowska.

Niedziela mogła być przełamaniem bydgoskich zawodniczek. Do Immobile Łuczniczka przyjechała bowiem ekipa z Legionowa, która w obecnym sezonie prezentuje dobrą formę. O skutecznej grze rywalek podopieczne Piotra Mateli przekonały się przede wszystkim w dwóch pierwszych setach, bardzo wyraźnie je przegrywając. – Zabrakło nam chłodnej głowy. Nie trzymałyśmy się też naszych założeń. Rywalki przez to na nas wsiadły, a my nie mogłyśmy sobie z tym poradzić. To dziwne, bo na treningach wygląda to kompletnie inaczej. Wiedziałam, że czeka nasz ciężki mecz, ale nie sądziłam, iż dwie odsłony będą wyglądać w ten sposób – sety oceniła Marta Ziółkowska. Zabrakło nam spokoju na boisku, który potrzebny jest, by skupić się na jednej piłce, jednym secie – dodała od siebie Izabela Rapacz.Po dwóch partiach Matela wziął swoje zawodniczki na poważną rozmowę do szatni. Takie podejście okazało się skuteczne, gdyż na parkiet wyszła niejako inna drużyna, która wygrała w trzecim secie, a następnie uległa dopiero po grze na przewagi. – W szatni zostało powiedziane, że musimy się wziąć w garść i grać lepiej. W trzecim secie miałyśmy przypływ energii, z czego skorzystałyśmy, wygrywając partię. Szkoda, że nie doprowadziłyśmy do tie-breaka, ale trzeba grać od początku, a nie na końcu – stwierdziła Rapacz.

Finalnie jednak „Pałacanki” znów musiały uznać wyższość oponentek. To już kolejna porażka na swoim terytorium. Aktualna sytuacja drużyny w lidze nie napawa optymizmem, gdyż zespół musi powoli skupiać się na obronie miejsca w czołowej ósemce. – Każda porażka nas boli, szczególnie te we własnej hali. To przykre, że w pierwszych dwóch setach trzeba było patrzeć na taką naszą postawę. Liczyłyśmy, że uda się nam zdobyć punkt, ale nie udało się – stwierdziła Ziółkowska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved