Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Wójcik: Stać nas na dobrą grę i walkę

Marta Wójcik: Stać nas na dobrą grę i walkę

– Pomijając moją osobę, jest to stosunkowo młody zespół i wydaje mi się, że jak dziewczyny trochę ochłoną z tego, że przyszły do wicemistrza Polski, skoncentrują się na swojej grze i nie będą dźwigać tego ciężaru na plecach, to naprawdę będziemy grały dużo lepiej – twierdzi Marta Wójcik, rozgrywająca ŁKS-u Commercecon Łódź, która po raz trzeci odebrała nagrodę MVP spotkania.

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź w pierwszym secie meczu z DPD Legionovią wysoko prowadził, ale w końcówce zgotowały sobie i kibicom spore nerwy, dając się wyprzedzić rywalkom. – W pewnym momencie zabrakło nam trochę koncentracji, ale najważniejsze jest to, że udało nam się to wyciągnąć. Bardzo nam było potrzebne takie zwycięstwo za trzy punkty po tych poprzednich dwóch spotkaniach, które wymęczyłyśmy po 3:2. To był dopiero nasz trzeci mecz, więc myślę, że jeszcze się docieramy – mówiła po meczu przyjmująca łódzkiej drużyny, Aleksandra Wójcik.

Łodzianki wygrały pierwszego seta na przewagi 27:25, w dwóch kolejnych poszło im już o wiele łatwiej. – Żal tego pierwszego seta, same sobie zgotowałyśmy taką nerwową końcówkę, a prowadziłyśmy od samego początku. Bardzo się cieszę, że wygrałyśmy za trzy punkty, chciałyśmy pokazać przede wszystkim sobie, że stać nas na dobrą grę i walkę, a w poprzednich dwóch spotkaniach niestety nie wyglądało to najlepiej. Dzisiaj było już znacznie lepiej w ataku, nie dałyśmy się aż tak ustrzelić zagrywką. Cieszę się bardzo, że wszystkie zagrałyśmy na dobrym, równym poziomie i tak to powinno wyglądać – przyznała na antenie TV Toya kapitan ŁKS-u, Marta Wójcik.

Rozgrywająca ełkaesianek po raz trzeci została wybrana najlepszą siatkarką meczu. – Pomijając moją osobę, jest to stosunkowo młody zespół i wydaje mi się, że jak dziewczyny trochę ochłoną z tego, że przyszły do wicemistrza Polski, skoncentrują się na swojej grze i nie będą dźwigać tego ciężaru na plecach, to naprawdę będziemy grały dużo lepiej – twierdzi Marta Wójcik.

Nie było łatwo w tym meczu i w ogóle nie mamy łatwego początku sezonu. Pierwsze dwa mecze zagraliśmy fatalnie, na poziomie, którego nie powinniśmy prezentować. Szczególnie mówię tu o dwóch pierwszych setach we Wrocławiu – to była tragedia. Dzisiaj zagraliśmy lepiej we wszystkich elementach, byliśmy szybsi, bardziej dokładni, czytaliśmy grę rozgrywającej z drugiej strony siatki. Oczywiście rywalki zdobyły kilka punktów, dla mnie zbyt dużo dostaliśmy ataków od atakującej Legionovii, ale myślę, że jeśli chodzi o naszą ofensywę, co było naszym największym problemem, to zrobiliśmy duży postęp – ocenił to spotkanie trener ŁKS-u Commercecon, Michal Mašek.

Łodzianki po dwóch zwycięstwach po tie-breakach w końcu wygrały mecz za trzy punkty. – Forma nam jeszcze faluje, mieliśmy kontuzje, do tego dziewczyny chorowały i może dlatego zabrakło nam koncentracji na pierwsze mecze takiej, jaka powinna być. Mam nadzieję, że teraz już będzie tak, jak oczekujemy i dziewczyny będą wracać do zdrowia. Super, że wróciła już Ewa Kwiatkowska, od razu wdać było szybkie, ofensywne ataki. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej i lepiej – dodał słowacki szkoleniowiec.

źródło: inf. własna, TV Toya