Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Wójcik: Sprzedać to, co mamy najlepszego

Marta Wójcik: Sprzedać to, co mamy najlepszego

fot. Michał Szymański

Już w najbliższy czwartek cała siatkarska Łódź będzie żyła wielkim sportowym świętem – derbami pomiędzy Grot Budowlanymi i ŁKS-em Commercecon. Wśród kibiców atmosfera już jest gorąca, zespoły zaś starają się tonować emocje. – Dla nas jest to kolejne spotkanie ligowe, chociaż wiem, że dla naszych kibiców jest ono bardzo ważne – powiedziała kapitan ŁKS-u Commercecon, Marta Wójcik. – Przygotowujemy się do niego normalnie. W końcu miałyśmy taki tydzień spokojnego trenowania.

– My niestety nie miałyśmy jeszcze tego spokojnego trenowania – śmiała się Gabriela Polańska, kapitan Grot Budowlanych. Jej zespół w minioną niedzielę rozegrał pięciosetowy pojedynek w Policach z Chemikiem. Budowlane po zaciętym boju pokonały mistrza Polski 3:2, a nagrodę MVP odebrała właśnie Gabriela Polańska. – Wiemy, że to spotkanie będzie miało dodatkowy smaczek dla nas i dla kibiców. Mam nadzieję, że to będzie dobre widowisko i damy z siebie wszystko – dodała.Trener Michal Mašek podkreślił, że on nie traktuje derbów jako meczu, do którego trzeba się specjalnie przygotowywać. Przyznał również, że w jego zespole wszystkie zawodniczki czują się dobrze i w pełnym składzie ŁKS Commercecon przystąpi do meczu derbowego. Nieco odmienne zdanie na temat tego pojedynku miał szkoleniowiec Grot Budowlanych. – Nie ma co ukrywać, że jest to ważny mecz z punktu widzenia układu tabeli – podkreślał Błażej Krzyształowicz.Wydaje mi się, że jeśli chodzi o stawkę, to jest to mecz bardzo ważny.

Podczas przedderbowej konferencji nie zabrakło pytań o stan zdrowia Jovany Brakocević-Canzian. Jovana przechodzi we Włoszech serię badań, serię zabiegów fizjoterapeutycznych. Czy zagra, czy nie zagra, tego nie wiem. Lekarze robią wszystko, żeby mogła – powiedział Błażej Krzyształowicz.

Marta Wójcik podkreśliła, że zawodniczki i sztab ŁKS-u Commercecon starają się traktować nadchodzące derby jako zwykły mecz ligowy. – Staramy się nie dokładać sobie plecaka. Tak szybko gramy i tak często, że skupiamy się tylko na kolejnym meczu. Ważne, aby sprzedać to, co mamy najlepszego i prezentować się w każdym kolejnym spotkaniu jak najlepiej – mówiła kapitan ŁKS-u.

Gabriela Polańska przyznała, że nie można w tym meczu wybrać faworyta. – Kto sobie prędzej poradzi z tymi dodatkowymi nerwami, temu się będzie łatwiej grało. Ale faworyta bym przed tym meczem nie obstawiała – przyznałaRównież Michal Mašek zaznaczył, że zdecydowanie łatwiej będzie wygrać tej ekipie, która szybko upora się z dodatkowymi emocjami. O tym, która to będzie drużyna, przekonamy się już w czwartek wieczorem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved