Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marta Wellna zagra w BKS-ie z siostrą

Marta Wellna zagra w BKS-ie z siostrą

fot. http://wisla-warszawa.pl

30-letnia Marta Wellna to wychowanka Sparty Złotów, podobnie jak Katarzyna Konieczna i Paulina Maj-Erwardt. Związki z atakującą BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała nie są przypadkowe, bowiem prywatnie Marta jest siostrą Katarzyny, a obie panie będą mogły zagrać ze sobą w jednej drużynie po wielu latach przerwy.

Marta Wellna ma 178 cm wzrostu, a na boisku występuje jako przyjmująca. Oprócz Sparty Złotów w swojej karierze broniła barw Nafty Gaz Piła (2005-2007), PSPS-u Chemika Police (2007-2009 oraz 2015-2016), Sokoła Chorzów (2009-2010), Zawiszy Sulechów (2010-2015) oraz Wisły Warszawa (2016-2018). Właśnie ze stołeczną Wisłą w ostatnich dwóch latach cieszyła się z mistrzostwa (2017) i wicemistrzostwa (2018) I ligi. Tytuł najlepszej drużyny zaplecza siatkarskiej elity Marta Wellna zdobyła także w 2015 roku z Zawiszą Sulechów. Na swoim koncie ma także złote medale młodzieżowych mistrzostw Polski w kategorii młodziczek i kadetek.Jestem dumna, że w nadchodzącym sezonie założę koszulkę tak zasłużonego klubu jak BKS PROFI CREDIT. Historia, tradycje, wspaniali kibice i możliwość grania w jednym zespole z tak znakomitymi zawodniczkami sprawiły, że na decyzję potrzebowałam zaledwie chwili. Po rozmowie z trenerem wiem, czego się ode mnie oczekuje i postaram się jak najlepiej sprostać temu zadaniu. Dam z siebie wszystko, żeby zespół był jak najwyżej w tabeli. Uważam, że z takim składem personalnym stać nas na walkę i sprawianie wiele radości kibicom – mówi Marta Wellna.

– Marta to bardzo solidna i dobrze wyszkolona technicznie zawodniczka. Kilka sezonów w czołowych klubach pierwszej ligi dało jej sporo doświadczenia, które teraz będzie procentować! Ciężko pracowała na to, żeby zagrać w Lidze Siatkówki Kobiet i bardzo się cieszę, że ten swój pierwszy sezon w ekstraklasie rozegra właśnie w Bielsku-Białej – twierdzi trener BKS-u, Bartłomiej Piekarczyk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved