Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marta Wellna nadal będzie grać w BKS-ie Bielsko-Biała

Marta Wellna nadal będzie grać w BKS-ie Bielsko-Biała

fot. lsk.pls.pl

Marta Wellna kolejny sezon spędzi w zespole BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała. – Oprócz walorów czysto sportowych w Marcie cenimy także jej osobowość. Jesteśmy pewni, że mogąc kontynuować karierę pod kierunkiem trenera Piekarczyka, Marta rozwinie swoje umiejętności – mówi członek zarządu klubu, Jacek Zięba.

Marta Wellna to wychowanka Sparty Złotów. Ma 178 cm wzrostu, a na boisku występuje jako przyjmująca. Oprócz Sparty w swojej karierze broniła barw Nafty Gaz Piła (2005-2007), PSPS Chemik Police (2007-2009 oraz 2015-2016), Sokoła Chorzów (2009-2010), Zawiszy Sulechów (2010-2015), Wisły Warszawa (2016-2018). Właśnie ze stołeczną Wisłą cieszyła się z mistrzostwa (2017) i wicemistrzostwa (2018) I ligi. Tytuł najlepszej drużyny zaplecza siatkarskiej elity Marta Wellna zdobyła także w 2015 roku z Zawiszą Sulechów.Na swoim koncie ma także złote medale młodzieżowych mistrzostw Polski w kategorii młodziczek i kadetek. W wieku 30 lat dzięki grze w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała Marta zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. W barwach bialskiego klubu wystąpiła w 17 meczach ligowych i zdobyła 43 punkty (36 atakiem, 5 blokiem i 2 zagrywką).

– Po latach gry w pierwszej lidze w poprzednim sezonie Marta otrzymała szansę debiutu w Lidze Siatkówki Kobiet. Ze swojej roli wywiązała się bardzo dobrze, a trzeba dodać, że rola ta była trudna, bo często pojawiała się na boisku w momencie, gdy zespołowi nie szło i potrzebne były spokój i odmiana gry. Oprócz walorów czysto sportowych w Marcie cenimy także jej osobowość. Jesteśmy pewni, że mogąc kontynuować karierę pod kierunkiem trenera Piekarczyka, Marta rozwinie swoje umiejętności. To bardzo sympatyczna i inteligentna dziewczyna, dlatego tym bardziej cieszymy się, że kolejny sezon spędzi z nami – mówi członek zarządu klubu, Jacek Zięba.

Zobacz również:
Karuzela transferowa LSK

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved