Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Wellna: Nie mogło to wyglądać inaczej

Marta Wellna: Nie mogło to wyglądać inaczej

– Tak naprawdę chwała nam za to, bo bardzo ciężko gra się taki mecz, gdzie tak naprawdę nie wiadomo, co przeciwnik może zrobić w każdej akcji. Trzeba uważać na siebie i swoją grę, na to, żeby cały czas trzymać koncentrację na bardzo wysokim poziomie. Nie możemy dostosować się do chaosu, jaki ma przeciwnik po swojej stronie – powiedziała po niedzielnym starciu ze stołeczną ekipą Marta Wellna.

BKS Stal Bielsko-Biała w niedzielę wywiązał się z roli faworyta i bez straty seta pokonał Wisłę Warszawa. – Powiem szczerze, że nie mogło to wyglądać inaczej. Myślę, że chyba wszyscy oczekiwali od nas tego, że wyjdziemy na boisko i wygramy nie tylko za trzy punkty, ale 3:0. Same starałyśmy się i fajnie, że to zrobiłyśmy. Tak naprawdę chwała nam za to, bo bardzo ciężko gra się taki mecz, gdzie tak naprawdę nie wiadomo, co przeciwnik może zrobić w każdej akcji. Trzeba uważać na siebie i swoją grę, na to, żeby cały czas trzymać koncentrację na bardzo wysokim poziomie. Nie możemy dostosować się do chaosu, jaki ma przeciwnik po swojej stronie – przyznała po spotkaniu Marta Wellna, która została wybrana MVP niedzielnego spotkania.

Do końca niewiadomą było, w jakim składzie Wisła stawi się w Bielsku-Białej. Ostatecznie na niedzielny mecz przyjechało siedem zawodniczek i grały bez libero. – Ciężko mówić o jakiejkolwiek taktyce, jeśli tam za rozegranie bierze się nominalna środkowa. Trzeba było reagować na sytuację na boisku i mądrze prowadzić swoją grę. W trudnych sytuacjach po prostu starać się oddawać piłkę na drugą stronę. Kiedy piłka była dostarczona perfekcyjnie do ataku, to trzeba było zdobywać punkty i na tym się skupiać – stwierdziła Wellna.

Gospodynie z wysokiego c weszły w mecz, wygrywając pierwszego seta do 8. W kolejnych było więcej walki, jednak BKS kontrolował przebieg również tych odsłon. – Cieszy pierwszy set, byłyśmy bardzo skoncentrowane, wiele razy powtarzałyśmy sobie, że trzeba trzymać się w ryzach i cały czas myśleć tylko o tym, co dzieje się po naszej stronie. Fajnie, że ten pierwszy set tak poszedł. Jednak w drugim nie ustrzegłyśmy się paru błędów, przede wszystkim w polu zagrywki, znowu musiałyśmy zacząć pracować nad tym, żeby swoje emocje i koncentrację trzymać na odpowiednim poziomie. Jeśli to było pod kontrolą, to cała gra fajnie nam szła – powiedziała przyjmująca BKS-u Stal Bielsko-Biała.

Wellna po raz pierwszy w tym sezonie otrzymała nagrodę MVP. – Niezależnie od tego jaki jest przeciwnik po drugiej stronie, mamy trzy punkty do tabeli, to mnie najbardziej cieszy. MVP przy okazji, bardzo mi miło, ale nie skupiłam się na tym. W naszym przypadku każdy punkt teraz jest na wagę złota, bo cały czas w tabeli jest bardzo duży ścisk, każdy punkcik cieszy. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach, gdzie gramy już z czołówką ligi, też będziemy te punkty zdobywać. Mam nadzieję, że jesteśmy na dobrej drodze – zakończyła Marta Wellna.

źródło: BKS Bielsko-Biała - YouTube, opr. własne