Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Janiszewska: Nikt w nas nie wierzył

Marta Janiszewska: Nikt w nas nie wierzył

fot. Michał Szymański

Na zakończenie rundy zasadniczej siatkarki Developresu SkyRes podejmowały pilanki. Po spotkaniu, wygranym przez rzeszowianki 3:0 obie drużyny były zadowolone. – Developres był faworytem tego spotkania, ale myślę, że pokazałyśmy się z dobrej strony. Walka była, więc jestem zadowolona – powiedziała po meczu Marta Janiszewska. – Cieszymy się, że udało się wygrać i grać bardzo dobrze. Dzięki czemu skończymy na drugim miejscu z jednym punktem mniej niż Chemik – dodała Jelena Blagojević.

W trzecim secie miejscowe zdominowały boisko, ale wcześniej wcale nie było im łatwo. PTPS postawił trudne warunki gry zwłaszcza w drugiej odsłonie, która zakończyła się dopiero po długiej grze na przewagi. – W miarę możliwości dałyśmy radę. Miałyśmy teraz ciężki tydzień, w trakcie którego grałyśmy trzy mecze. Developres był faworytem tego spotkania, ale myślę, że pokazałyśmy się z dobrej strony. Walka była, więc jestem zadowolona – oceniła druga atakująca pilanek.Dla Developresu najważniejsze było zwycięstwo w trzech setach. Dzięki temu rzeszowianki mogły chwilę odpocząć przed przygotowaniami do zbliżającego się turnieju finałowego Pucharu Polski. Do zwycięstwa swoją ekipę poprowadziła Katarzyna Zaroślińska-Król, zdobywczyni 23 punktów. Dziesięć do dorobku drużyny dołożyła też Jelena Blagojević. – Cieszymy się, że udało się wygrać i grać bardzo dobrze. Dzięki czemu skończymy na drugim miejscu z jednym punktem mniej niż Chemik. To wszystko to nasza praca, którą robimy na treningu. W tym tygodniu taki pierwszy egzamin dla nas, walka o coś konkretnego. W Pucharze Polski musimy pokazać to, co trenujemy w hali – przyznała przyjmująca. – Mamy kilka dni by przygotować się do Pucharu Polski, a w sobotę musimy próbować walczyć z Legionovią o finał. Mam nadzieję, że w nim też zagramy – dodała Blagojević.

Developres niebawem rozpocznie walkę w play-off Ligi Siatkówki Kobiet. Jego celem jest oczywiście medal, najlepiej złoty. – Przed nami najważniejsze dwa miesiące. Po to trenowaliśmy cały czas. Nadal dobrze trenujemy i jesteśmy zdrowe, a to jest najważniejsze – powiedziała Jelena Blagojević.

Zupełnie po innej stronie miał się znaleźć PTPS. Przez wielu skazywany był na walkę o utrzymanie, stało się jednak inaczej. Pilanki wygrały dziesięć spotkań, dwanaście przegrały, a to po rundzie zasadniczej pozwoliło im plasować się na 7. miejscu. Oznacza to, że teraz PTPS będzie walczyć o jak najlepszą lokatę w ósemce LSK rozgrywek 2019/2020. – Na początku sezonu nikt w nas nie wierzył. Wszyscy mówili, że będziemy w strefie spadkowej i spadniemy. Dlatego jestem bardzo zadowolona, że doszłyśmy do fazy play-off. Teraz będziemy się bić o jak najwyższe miejsce – przyznała Marta Janiszewska.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved