Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Janik na dłużej w Toruniu

Marta Janik na dłużej w Toruniu

fot. Bogusław Krośkiewicz

Marta Janik postanowiła zostać w swoim macierzystym mieście i nadal rozwijać swoje umiejętności w barwach zespołu występującego w Orlen Lidze. 27-letnia przyjmująca podpisała nowy kontrakt z klubem Giacomini Budowlani Toruń. 

W zakończonym już sezonie Marta Janik zagrała w 52 setach i zapisała na swoim koncie 27 punktów. Nie miała zbyt wielu okazji na grę, a mimo tego zdecydowała się pozostać w Toruniu. Co wpłynęło na taką decyzję? – Do pozostania skłoniła mnie możliwość dalszego rozwoju, pracy i podglądania najlepszych zawodniczek. Jest to moje rodzinne miasto, więc mam tu wszystkich bliskich i przyjaciół na miejscu – skomentowała przyjmująca.Choć kibice niezbyt często mogli obserwować 27-latkę na parkiecie, sama przyznaje, że ten sezon dużo ją nauczył. – Ten sezon to niezwykłe doświadczenie dla mnie. Miałam to szczęście, że byłam w zespole, który wywalczył awans, więc tym bardziej pozostanie w nim było dla mnie wyjątkowe. Głównym celem dla mnie było nabywanie nowych umiejętności, praca z nowym sztabem i doświadczonymi zawodniczkami. Cieszę się z każdej możliwości wejścia na boisko i spełnienia marzenia o grze w najwyżej polskiej lidze – dodała.

Dla Budowlanych Toruń był to pierwszy, historyczny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podopieczne Nicoli Vettoriego zajęły ósme miejsce. Jak miniony sezon ocenia toruńska przyjmująca? – Jak na beniaminka przystało, było parę wzlotów i upadków. Grałyśmy równe i zacięte mecze z legendarnymi zespołami, które od wielu lat osiągają znakomite wyniki w Orlen Lidze. Mimo kryzysowego momentu pod koniec roku potrafiłyśmy pokonać pewne bariery i wrócić do grania na swoim dobrym poziomie. Zadowalający jest wynik końcowy drużyny i pozytywna atmosfera, która sprzyjała spędzaniu tylu godzin na sali – oceniła Marta Janik.

Rozpoczyna się właśnie etap budowania nowej drużyny. Jak twierdzi torunianka, będzie to miało znaczący wpływ na ostateczne miejsce w tabeli Orlen Ligi. – Myślę, że w dużej mierze zależy to też od składu, jaki będzie zbudowany. Nie ukrywajmy, że jest to kluczowe w określaniu celu sezonu. Spokojne utrzymanie w lidze to priorytet każdej drużyny, a czy uda się powalczyć o coś więcej, okaże się w trakcie trwania rozgrywek – zakończyła przyjmująca.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved