Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marta Ciesiulewicz: Cieszy dobra gra zespołu

Marta Ciesiulewicz: Cieszy dobra gra zespołu

Siatkarki Sokołów SA Nike Węgrów mają za sobą stosunkowo udany weekend. Pomimo porażki węgrowianki mogą być zadowolone, ponieważ udało im się wywalczyć jeden punkt z bardzo mocnym teamem z Torunia. Co więcej wynik ten osiągnęły bez kontuzjowanej kapitan, Izabeli Zackiewicz. – Stanęłyśmy na wysokości zadania i udowodniłyśmy, że nawet wykluczenie z gry jednej bardzo dobrej zawodniczki wiele nie zmienia, ponieważ w zespole są inne, również wartościowe twarze, które dysponują wysokim poziomem umiejętności – przyznała przyjmująca Nike, Marta Ciesiulewicz.

Ostatnie tygodnie obfitują w ciekawe wyniki w I lidze. W ten weekend też ich nie zabrakło – przykładem wasz mecz z Budowlanymi. Punkt ugrany z jednym z faworytów do awansu chyba mocno was cieszy?

Marta Ciesiulewicz: – Każdy punkt jest dla nas bardzo ważny i potrzebny, ponieważ cały czas walczymy o miejsce w najlepszej ósemce. Mocno cieszymy się ze zdobytego punktu, ale jeszcze bardziej cieszy nas dobra gra całego zespołu przeciwko drużynie z czołówki tabeli.

Cały mecz był stosunkowo nierówny – tylko pierwsza partia zakończyła się wynikiem „na styku”. Przegrywałyście kilkoma punktami, ale przez pół seta goniłyście rywalki i prawie je złapałyście. Nie czujesz, że gdyby ten set trwał jeszcze z 10 akcji dłużej, to być może udałoby się wam wygrać?

Ciężko ocenić co by było gdyby. Źle rozpoczęłyśmy to spotkanie. Budowlane szybko odskoczyły nam na kilka punktów. Potem starałyśmy się je gonić i od razu motywować na kolejne sety, bo wiedziałyśmy, że nie będzie łatwo. Na pewno bardzo szkoda tego pierwszego seta.

Pozostałe partie były już mniej emocjonujące, bo kończyły się wysokimi wynikami dla poszczególnych ekip. Co w tych wygranych setach było kluczem do wygranej?

W drugi set weszłyśmy z czystymi głowami, nie przejmując się przegraną pierwszą partią. Zmniejszyłyśmy ilość własnych błędów i bardziej w siebie uwierzyłyśmy. Niestety w kolejnym secie nie mogłyśmy poradzić sobie z przyjęciem bardzo dobrych zagrywek przeciwniczek. Musiałyśmy grać z piłek wystawianych z głębi pola, co dawało czas na ustawienie szczelnego bloku przez torunianki. Wysoka porażka nie ostudziła naszego zapału. Pewnie rozpoczęłyśmy czwartego seta. Dzięki mocnej zagrywce oraz skutecznemu blokowi szybko objęłyśmy prowadzenie i pewnie poprowadziłyśmy tę partię do zwycięstwa. Niestety, tie-break nie ułożył się po naszej myśli. Miałyśmy problem ze skonstruowaniem dobrej i skutecznej akcji. Budowlane to wykorzystały i zgarnęły nam zwycięstwo sprzed nosa.

Oprócz tego, że był to dla was trudny mecz z racji siły rywala, to dodatkowo zabrakło Izabeli Zackiewicz. Jej absencja stawiała was jeszcze bardziej na przegranej pozycji, ale kompletnie się tym nie przejęłyście i pokazałyście kawałek dobrej siatkówki.

Niestety, musiałyśmy sprostać rywalkom bez podstawowej przyjmującej. Iza ma małe problemy ze zdrowiem, ale mamy nadzieję, że już niedługo do nas wróci i na kolejny mecz wyjdziemy w komplecie. Stanęłyśmy na wysokości zadania i udowodniłyśmy, że nawet wykluczenie z gry jednej bardzo dobrej zawodniczki wiele nie zmienia, ponieważ w zespole są inne, również wartościowe twarze, które dysponują wysokim poziomem umiejętności.

Aktualnie oscylujecie w granicach miejsc 7-9. Walka o play-off w waszym wypadku potrwa chyba do samego końca ligowych zmagań. Mimo tego, że nikt z ligi nie spadnie, to czujecie jakąś presję związaną z tak zaciętą walką o miejsca w play-off?

Mimo że mamy pewne utrzymanie w lidze, to chcemy pokazać się z dobrej strony i będziemy walczyć do końca. Jesteśmy młodym i ambitnym zespołem. Może nie zawsze mecze układają się po naszej myśli, ale mocno w siebie wierzymy. Wszystko jest w naszych rękach. Pragniemy zakończyć sezon z jak najlepszym wynikiem.