Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marta Biedziak wraca do Bydgoszczy

Marta Biedziak wraca do Bydgoszczy

fot. Łukasz Krzywański

Kolejną nową zawodniczką Bank Pocztowy Pałacu Bydgoszcz została Marta Biedziak, która w przeszłości występowała już w klubie nad Brdą. Ostatni sezon spędziła w Belgii. W Pałacu o miejsce w składzie rywalizowała będzie z Magdaleną Mazurek.

Coraz mniej znaków zapytania jest w kontekście składu w jakim Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz zagra w sezonie 2019/2020. Jego nową rozgrywającą została Marta Biedziak, która po kilku latach przerwy zdecydowała się na powrót nad Brdę. Wcześniej barw Pałacu broniła w latach 2011 – 2015, kiedy to wywalczyła mistrzostwo Polski juniorek (2011) oraz wicemistrzostwo Polski (2012). Tym razem zagra już w zespole seniorskim, rywalizującym na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet.Marta Biedziak jest wychowanką Chrobrego Poznań, następnie przez pięć sezonów broniła barw UKS ZSMS Poznań, a po występach w Bydgoszczy przeniosła się do Francji. Najpierw grała w ASPTT Miluza, a następnie występowała w SF Paris Saint Cloud. Po pobycie we Francji na rok wróciła do Ligi Siatkówki Kobiet. W sezonie 2017/2018 broniła barw KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a przed poprzednim sezonem postanowiła znowu obrać zagraniczny kierunek. Tym razem wybrała Belgię, reprezentując Dauphines Charleroi.

W Pałacu będzie walczyła o miejsce w składzie z doświadczoną Magdaleną Mazurek. Wcześniej klub poinformował, że nad Brdą pozostanie Monika Fedusio, która w minionym sezonie wystąpiła w 22 spotkaniach, gromadząc na swoim koncie 188 punktów. Raz została uhonorowana statuetką MVP. Fedusio nie jest jedyną zawodniczką, która nadal będzie grała w Pałacu. Wcześniej kontrakty przedłużyły – Magdalena Mazurek, Kinga Różyńska, Marta Ziółkowska, Patrycja Polak-Balmas, Ewelina Krzywicka oraz Monika Jagła. Poza tym do drużyny dołączyła Julia Reszelewska, która wcześniej grała w zespole juniorskim Pałacu.

Zobacz również:
Karuzela transferowa LSK na sezon 2019/2020

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved