Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Marlena Pleśnierowicz: Zawody w Szwajcarii są dla nas turniejem docelowym

Marlena Pleśnierowicz: Zawody w Szwajcarii są dla nas turniejem docelowym

fot. Klaudia Piwowarczyk

Marlena Pleśnierowicz, rozgrywająca Chemika Police, bierze udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski, gdzie przygotowuje się z zespołem do turnieju Montroux Volley Masters. – Staram się jak najwięcej wynieść z gry w reprezentacji. Dużo uwagi poświęcę na grę w obronie i bloku – mówi zawodniczka mistrzyń Polski.

Przygotowania do głównej obecnie dla Polek imprezy rozpoczęły się w połowie lipca w Szczyrku. – Trenujemy zazwyczaj dwa razy dziennie. Pierwszy tydzień to stopniowe wchodzenie do systematycznego ćwiczenia. Każda z nas była na wakacjach i w pewnym stopniu straciła rytm i regularność. Trenerzy wprowadzili sporo siłowni, małych gier czy zajęć kondycyjnych. Teraz już zaczynamy skupiać się na grze, trenujemy fragmenty. Pogramy również razem z kadrą juniorek, która przygotowuje się do mistrzostw Europy – opowiada Marlena Pleśnierowicz.Biało-czerwone w ramach przygotowań zagrają mecze sparingowe m.in. z kadrą Czech i Słowacji. – Plan jest taki, że po pewnym czasie zaczynamy sparingi, zmieniamy również lokację na Nowy Dwór Mazowiecki. Finalnie wracamy do Szczyrku i jesteśmy tutaj do 3 września. Wtedy wyjeżdżamy do Montreux. Niestety nie zagramy w mistrzostwach świata, więc zawody w Szwajcarii są dla nas turniejem docelowym – mówi rozgrywająca.

Każda z zawodniczek, poza treningami ogólnymi, ma zaordynowany plan indywidualny. – Staram się jak najwięcej wynieść z gry w reprezentacji. Dużo uwagi poświęcę na grę w obronie i bloku. Chcę poprawić elementy, z którymi często mam problemy – kończy.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved